Rahi: Eesti madalad palgad on müüt!

Äripäeva Personalijuhtimise konverentsil tõi koolitaja Indrek Rahi näiteid, mis meid tegelikult motiveerib ja millised väärarvamused Eestis liiguvad.

Väike kokkuvõte Rahi huvitavamatest väidetest:

Palk

Paremates Eesti kohtades on meditsiiniõe palk 1000 euro kandis. Ta küsis, et kas teate, kui palju on nende keskmine palk Saksamaal? 1100-1200 eurot. Kas teate palju saab palka klienditeenindaja Lõuna-Itaalias? 700-800 eurot. Meie inimeste käest hinnangut küsides normaalsele palgale, siis vastatakse, et kindlasti mitte alla 1000 euro.
Raha on ainult üks töökoha omadus ja nii tuleb seda ka võtta. Siiski on tark olla kursis, millised on tegelikult analoogsete töökohtade palgad mujal, et kasvõi kummutada valearvamust, et teenindajad saavad mujal 4000 eurot palka. Nad kasvatavad sel juhul lisaks tomateid ja müüvad neid või töötavad korraga kolmel kohal.

Inimene ja motivatsioon

Oluline on teada, kas sinu töötaja on "ise" või "koos" inimene. See on üks osa motivatsioonipaketist, et tal lastaks teha asju sellisel moel. See mudel töötab ka imikute puhul. "Koos" imik jääb ebaharilikult kaua rinda imema, "ise" imik sööb kõhu täis ja sellega on tema motivatsioon ammendatud. Lisaks "ise" ja "koos" on vaja veel aru saada, kas sinu inimene on "kohe" või "hiljem" ning seda on samuti tarvis teada ja läbi kaaluda. Motivatsioon on see, et inimene saab seda, mida ta vajab.

Kas motivatsioon on:

Pidevad väljakutsed;
või
Omavahel öeldud "Aitäh sulle, et minuga koos oled" ehk siis tunnustust;
või
Annad lihtsalt võimaluse hästi tööd teha st süsteemid töötavad,

Need on erinevad asjad ja tööandja peab iga inimese kohta teadma, mis teda tegelikult motiveerib.

Põlvkonnad ja väärtused

Kogu trall käib hetkel  Y-põlvkonna ehk 90ndatel sündinute ümber. Selleks, et olla tulevikus hea tööandja suhelge oma laste ja nende sõpradega. Miks see põlvkond tahab sinu juurde tööle tulla: kogemus, huvitav, fun, idee ja väärtus. Milline peab olema tema töökeskkond: paindlik, kaasaegne, arenev ja vabadust pakkuv.
X põlvkond (sündinud aastatel 1978-89): nemad vajavad pidevat enesetõestust. Nende jaoks on oluline oma võitluse edu välja näidata. Neile tuleb pakkuda eneseteostust ja väljakutset.
Mida pakkuda 60ndatel sündinutele? Jäta nad natukeseks ajaks rahule. Neil veel 25 aastat tööd teha ja pensionit ei näe nad nagunii.
Ja mida on sul anda vanematele? Stabiilsust. Kui ta tahab veel edasi töötada, siis tema jaoks on töökoht olemas.
Põlvkondadega tuleb arvestada, sest nende vajadused ja ootused on erinevad!

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

Teabevara