LVM Kinnisvara: tänavu saab ostjaturust müüjaturg

LVM Kinnisvara teatel saab tänavu ostjaturust lõplikult müüjaturg.

Käesoleva aasta algus meenutab LVM Kinnisvara juhatuse liikme Ingmar Saksingu sõnul paljuski aastat 2004. "Kinnisvaramüüjad nautisid eelmisel aastal, eriti selle teises pooles, kahekohalisi kasvunumbreid, mis suuresti ületasid aastataguseid ennustusi ning mis viisid hinnad kohati buumieelsele tasemele," märkis ta.

"Vaatamata sellele, et kasv ei ole olnud maakonniti ühtlane, on tunda kinnisvaramüüjate soovi müüa vara tänasest hinnatasemelt kõrgemalt ostjatele, kes on mures pankade poolt makstavate madalate hoiuseintresside või jätkuva hindadede kasvu pärast. Viimasel ajal on see paljudel ka õnnestunud," lisas Saksing pressiteates.

LVM Kinnisvara tõi ka välja viis põhjust, miks tänvu saab lõplikult ostjaturust taas müüjaturg:

1. Vähenev pakkumine – siiani kasvanud kinnisvarapakkumiste arv alustas eelmisel aastal vähenemist. Tänaseks on pakkumiste arv ligi 10% väiksem ning see näitaja jätkab langust.

2. Madalad intressimäärad – jätkuvalt odav eluasemelaen ning pankade sooduskampaaniad on heaks stardiplatvormiks laenuga uut kodu osta soovivatele ostjatele, mis omakorda toetab kinnisvarahindade kasvu.

3. Lõppevad sundmüügid – kohtutäiturite järjest lühenev pakkumiste nimekiri ning pankade omandusse läinud projektide lõpumüügid on märgiks lõppevatest sundmüükidest, mis eemaldab veel ühe takistuse hindade kasvult.

4. Laenulõksust pääsenud müüjad – buumieelsele tasemele jõudnud hinnad ja jätkuv hinnakasv võimaldavad kümmekond aastat tagasi kinnisvara ostnud ostjatel taaskord müüa oma elamistingimuste parandamisele.

5. Uusarenduste hea müügitempo – kõik viimastel aastatel alustatud uusarenduste müügid on olnud edukad ning on leidnud mõistliku aja jooksul ostjad, mis viitab taaskord nõudluse kasvule.

Kasvanud hindade ja jätkuva nõudluse taustal usume, et kinnisvaraturg pöördub käesoleval aastal ostjaturust müüjaturuks, kinnitas Saksing.

20. veebruaril toimub Äripäeva kinnisvarakonverents, mille kohta saad lähemalt lugeda SIIT.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

SOFTREND GROUP OÜ EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

Softrend Group OÜ

10. veebruar 2019

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

Teabevara