Telefonimüük kukkus jaanuaris pea poole võrra

Turu-uuringufirma GfK Retail and Technology analüüsi kohaselt ostsid eestlased tänavu jaanuaris 26 200 mobiiltelefoni, mis on 46 protsenti vähem kui detsembris.

Tele2 Eesti tootesortimendi juhi Risto Taliaru sõnul on jaanuar ja veebruar mobiiliäris traditsiooniliselt madala aktiivsusega kuud. “Aprillis aga jõuavad müüki värskelt Barcelona mobiilimessil näidatud tippmudelid ja see muudab olukorda," ütles ta. Lisades, et ostetakse ja toodetakse järjest suurema ekraaniga telefone.
 
“Barcelonas näidati ka suurt valikut kantavat tehnoloogiat ja ma usun, et varsti ei kujuta me elu ilma nutikellata ette, kuid praegu pole need veel piisavalt küpsed,” lisas Taliaru.
 
GfK poolt läbiviidud Eesti jaeturu-uuringu kohaselt oli 2014. aasta jaanuaris müüdud mobiiltelefonidest 8900 olid tava- ja 17 300 nutitelefonid. Jaanuaris oli keskmine telefoni müügihind Tele2-s 167 ning Eestis 202 eurot.

2014. aasta jaanuaris müüdi Eestis mobiiltelefone 5,3 miljoni euro eest. Mullu jaanuariga võrreldes osteti tänavu 11 protsenti vähem telefone, kuid 15 protsenti suurema summa eest.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

Teabevara