Kinnisvara hinnatõus pole enam jätkusuutlik

Kel on soov korterit müüa, peab olema valmis tõsisemateks hinnaläbirääkimisteks või küsima kohe reaalset hinda, soovitab kinnisvaraanalüütik.

Veebruaris jätkus Tallinna kinnisvara hinnatõus - müüdud korterite keskmine ruutmeetri mediaanhind tõusis 1312 eurole. Võrreldes jaanuariga kasvas hinnatase 1,8% ja aastaga 24%, kommenteeris Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi.

"On aina selgem, et senine suur hinnatõus pole enam jätkusuutlik, sest see lülitab järjest rohkem välja potentsiaalse ostjaskonna võimalusi kinnisvara soetada," ütles Vähi. "Kõige probleemsemaks on muutunud olukord magalate ning ka mujal asuvate paneelmajade järelturu korterite osas, kus hinnatõus on olnud suurim."

Hinnaootused on tema sõnul muutumas juba liialt optimistlikuks ning pakkumishinnad hakkavad jõudma uusarendustele aina lähemale. See on tekitanud aina suurema hulga müügipakkumisi, mis portaalides jõude seisavad.

"Tulevikku prognoosides tuleb väga selgelt arvestada asjaoluga, et praeguseks on kinnisvara aastane hinnatõus ületanud keskmise palga kasvu juba mitu aastat ja see ei saa enam nii jätkuda," kommenteeris Vähi. "Inimestel on küll endiselt soov osta kinnisvara, kuid nagu näitavad ka Eesti Kinnisvarafirmade Liidu tellitud uuringud, saab kasvav hind ostuotsuse tegemisel aina suuremaks takistuseks."

Seega, kel on soov müüa, peab olema valmis ka tõsisemateks hinnaläbirääkimisteks või panema kohe reaalsetele oludele vastava pakkumishinna, soovitas Vähi. "Inimestel on buum ja sellele järgnenud krahh väga hästi meeles ning tulevikku hinnatakse palju pragmaatilisemalt," märkis ta.

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

SOFTREND GROUP OÜ EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

Softrend Group OÜ

10. veebruar 2019

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

Teabevara