Kõige ettevõtlikuma koolinoore tiitlit püüab 173 noort

Täna avalikustati Solarise keskuses Eesti Energia noorteprogrammi Entrum finaali pääsenud 56 ettevõtlikkusideed - lõppvooru jõudsid rekordilised 173 noort.

Neli kuud tagasi alustasid programmis oma projektide arendamist ligi 600 Tallinna, Harjumaa, Järvamaa, Läänemaa ja Raplamaa noort vanuses 13-19 aastat. Esialgsest 171 ettevõtlikust ideest on tänaseks arenguprogrammi ja konkursi finaali jõudnud 56.

Loodud projektid jagunevad nelja kategooriasse: IKT ja inseneeria, loomemajandus (eraldi disain ja muusikatööstus), sotsiaalne ettevõtlus ja teenusmajandus.

Sihtasutuse Entrum juhi Darja Saare sõnul pääses finaali enim teenusmajanduse valdkonna ideid (15). "Tänavu on tunda noorte suurt huvi toodete ja teenuste vastu, mida ei pruugi saada reaalselt käega katsuda. Tegemist on erinevat laadi mobiili- ja veebirakendustega, samuti noortele suunatud teenuseid pakkuvate portaalidega," kirjeldas ta võistlusprojekte.

"Samas on üsna traditsioonilised probleemid ja vajadused, millele lahendusi otsitakse. Näiteks pakuvad noortele ikka huvi täiendavad võimalused vaba aja sisustamiseks, praktikakohtade või lemmiklaulude sõnade kiireks leidmiseks," märkis Saar pressiteates.

"Tänavu on suur ka nende koolinoorte start-upide arv, kes on juba asutanud MTÜ, OÜ või plaanivad seda teha lähitulevikus oma idee edaspidiseks realiseerimiseks," lisas ta.

Entrumi ellukutsuja Eesti Energia juhatuse liige Margus Rink väljendas neljanda hooaja lõpusirgel rõõmu, et aasta-aastasse on kasvanud noorte finalistide arv. "Noored astuvad ettevõtlikkuse programmi idee algega, mille elluviimise nimel tuleb neil sageli rinda pista takistuste ületamisega ja tõsise pealehakkamisega. Entrumi noored on need, kes juba praegu ja ka lähitulevikus Eesti elu aktiivselt edasi viivad," kommenteeris ta.

"Tänaseks on piirkonniti toimuv Entrum Eestile ühe ringi peale teinud ja uuel hooajal oleme tagasi Ida-Virumaal, kuhu vahepeal on uued noored peale kasvanud," lisas Rink.

22. märtsil Tallinnas Mektory Innovatsioonikeskuses toimuval Entrumi superfinaalil astuvad finalistid peažürii ning pealtvaatajate ees lavale ning tutvustavad oma ideid ning nende teostamise tulemusi. Finaali on oodatud ka pealtvaatajad.

Eesti kõige ettevõtlikumad koolinoored kuulutab 7. mail toimuval Entrumi auhinnagalal välja president Toomas Hendrik Ilves.

Entrum on Eesti Energia algatatud ning koostöös majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning kaubandus-tööstuskojaga ellu viidav üleriigiline noorte ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm. Entrum on kolmeaastase rotatsiooni põhimõttel tegutsemise jooksul arendanud ettevõtlikkust rohkem kui 1500 noores.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

Teabevara