Välisturule sisenedes uuri infot välisriigis tegutsevalt ettevõttelt

Enne kui hakkad välisturule sisenema, siis otsi endale sihtriigi kogemustega ettevõte, kes oskab anda sulle nõu ja abi, rääkis ManSys juhatuse liige ja Institute of Export esindaja Niel Hoskins.

Esimese asjana soovitas Hoskins, konverentsil 100ideed: Nutikalt uuele turule, teha palju eeltööd, kui soovite siseneda uuele turule. Tema sõnul on seda tarvis teha selleks, et kindlaks teha, millisele turule soovitakse siseneda ja kaardistada konkurent ettevõtted. „Soovitan suhelda inimestega, kes on vastava maa ettevõtjatega koostööd teinud, siis on nendega kergem suhteid luua. Erinevatel riikidel on erinevad traditsioonid, mida peab kindlasti silmas pidama,“ rääkis Hoskins. 

Hoskins rõhutas enda ettekandes, et väga tähtis on pühendumine igal võimalikul tasemel ning panustada enda aega ja ressursse turule sisenemiseks. Samuti peab toode sobima sihturule ja pakendid peavad olema kohandatud välisturule.

„Ettevõtte kodulehel on välisturul sisenedes väga suur mõjuvõim, ning selle kaudu on võimalik saada igalt poolt tähelepanu,“ rääkis ta. Lisades, et koduleht peab olema tipptasemel ja nägema hea välja. Hoskins soovitas, et kui on soov siseneda Suurbritannia turule, siis kindlasti kasuta Briti inglise keelt, mitte Ameerika inglise keelt, mis teeb Suurbritanniasse sisenemise väga raskeks.

Hoskinsi soovitused:
1. Kasuta sotisaalmeediat. LinkedIn’i kaudu on võimalik saada potentsiaalseid koostööpartnereid.
2. Tutvusta enda toote unikaalsust
3. Kasuta tuntuse suurendamiseks auhindu, mida oled võitnud, ning näita neid avalikult enda kodulehel. Mida tunnustatum ja hinnatum auhind on, seda parem.
4. Looge ühisettevõtted, sest need aitavad vähendada riske. Ole partneriks suurele ettevõttele, kes turul juba tegutseb.
5. Erinevad sündmused (nt spordisündmused) on heaks võimaluseks enda toote tutvustamiseks.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

Teabevara