Aqva Spa: Vene turiste käib rohkem

Rakveres asuva Aqva Spa OÜ juhatuse liikme Roman Kusma sõnul kasvas nende ettevõttes Vene turistide arv märtsis 10%.

Statistikaameti andmetel jäi märtsis turismivoog samale tasemele, mis möödunud aastalgi. 5% vähenes aga Vene turistide arv, samuti langes mõnevõrra siseturism.

Roman Kusma märkis, et nende ettevõttes pole märgata ei Vene ega ka siseturistide osakaalu vähenemist. Vastupidi, Aqva spaad külastas märtsis 10% rohkem Vene turiste kui eelmisel aastal. Selle aasta esimese nelja kuuga on Aqva Spad väisanud 18%  rohkem eestlasi, kui 2013. aasta samal perioodil.

Kusma sõnul teeb Vene turistide arvu viie-protsendiline langus vaid 1500 turisti kuus vähem kui möödunud aastal samal ajal. „Kui vaadata, millise tempoga on eelnevatel aastatel Vene turistide arv tõusnud, siis ei saa selle põhjal paikapanevaid või pikaaegseid järeldusi teha,“ märkis ta.

Põhjus, miks Vene turistide arv on pisut langenud, tuleneb Kusma sõnul peamiselt rubla nõrgenemisest, mis on euro suhtes odavnenud tervelt 20 protsendipunkti. Seega on tema sõnul venelastel praegu Eestisse tulla 20% kallim kui varem.

Kusma lisas, et kui arvesse võtta Soome majanduskriisi, Vene rubla odavnemist ja Ukraina kriisi, siis on turismivoo samal tasemel püsimine juba iseenesest tõus. Tema sõnul ei saa praeguses Eesti turismi olukorras enam hindu kergitada, samas tulevad kulud altpoolt järele. Seega tuleb  Kusma ütlust mööda pingutada, et püsida nii sise- kui välisturul konkurentsis ja säilitada käesolev tulemus.

***

Eestis ööbinud turistide arv märtsikuus
Aasta    Turistide arv
2010       7451
2011      13 263
2012      20 470
2013      23 114
2014      21 974

Allikas: Statistikaamet

Osale arutelus

  • Eliisa Matsalu

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

SOFTREND GROUP OÜ EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

Softrend Group OÜ

10. veebruar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

Teabevara