4 lihtsat viisi kuidas motiveerida müügiesindajat

Müügiesindajate motiveerimisel on teinekord loovus rohkem efektiivsem, kui raha. Selling Poweri kaasautor Malcolm Fleschner toob välja neli lihtsat viisi, kuidas müügiesindajate moraali positiivselt mõjutada.

Vaba aeg. Paku oma müügiesindajatele lojaalsuse märgiks lisa vaba aega. Kui ajagraafik ja ettevõtte poliitika ei luba tervet päeva vabaks anda, siis kindlasti leiab mõned tunnid, mida on võimalik pakkuda, et esindaja saaks aja maha võtta.

Käsitsi kirjutatud tänukirjad. Patsutus seljale või lause „hästi tehtud“ kestab vaid mõned sekundid, kuid käsitsi kirjutatud märkus võib kesta lõputut. USA endine riigisekretäri Colin Powell saatis kapralile hea töö eest tänukirja. Riigisekretär oli unustanud juba selle tänukirja, kuid kui ta kuid hiljem kaprali kontorist läbi läks, siis ta nägi, et tänukiri oli raamitud ja paigutatud nähtavale kohale.

Vahetu tagasiside. Mõnikord ei ole inimesed ettevõtte eesmärkide saavutamiseks seatud uuendustest vaimustuses,  kusjuures probleemiks ei ole allumatus, laiskus või ebakompetentsus - inimesed tihiti ei saa aru, mida nad tegema peavad. Seepärast peaks esimene samm muudatuste teel olema suunav hoolimine. Anna meeskonna liikmetele teada, mida konkreetselt nad peaks teisiti tegema. See väike samm võib olla kõik, mida neil on edu saavutamiseks vaja.

Siiras kommunikatsioon. Meeskonnaliikmed loodavad, et osakonnajuht  on nende ja tippjuhtkonna vahendaja ning ootavad, et juht jagaks informatsiooni, mis puudutab neid ja nende töökohti. Sellesse rolli tuleb tõsiselt suhtuda ning hoida oma meeskonda võimalikult hästi asjadega kursis. Rasketel aegadel võib avameelne suhtlus aidata kaasa sellele, et enda töökoha pärast närvitsevate inimeste asemel on kontoris tegus ja lootusrikas kollektiiv.

Et olla täna edukas, siis on tarvis müügiesindajaid rohkem julgustada ja mitte ainult ülemuste heade sõnadega. Olgu selleks siis õige koolitus, rohkem aega, tehnoloogilised vahendid või abi teistelt osakondadelt, ehk anna oma müügiesindajatele need vahendid, mida ta vajab heade tulemuste saavutamiseks.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

Teabevara