Turismifirmade liidu uus juhatus tahab tõsta Eesti tuntust

Turismifirmade liidu (ETFL) mais ametisse astunud uus juhatus näeb esmaste eesmärkidena Eesti tutvustamist uutel sihtturgudel ning Eestisse tulnud uute lennuliinide jätkusuutlikkuse tagamist.

"Välisturistide panus Eesti majandusse ja tööhõivesse on väga märkimisväärne – ainuüksi mullu kulutasid Eestis ööbinud ligi kaks miljonit turisti siin 1,35 miljardit eurot," ütles liidu president Külli Karing neljapäeval pärast uue juhatuse esimest kogunemist. "Arvestades välisturistide panust siinsesse majandusse, peame jätkuvalt panustama Eesti kui turismisihtkoha tutvustamisele," lisas ta pressiteates.

Karingu sõnul on liit asunud aktiivselt turundama Eestit uutel potentsiaalsetele sihtturgudel. Käesoleval aastal on juba koostöös lennuliinidega korraldatud riikidevahelised turismiettevõtete koostööseminarid Türgis ja Horvaatias, sügiseks on plaanis samalaadne koostöö järgmistel sihtturgudel, kust on avanemas uued otselendude võimalused.

"ETFL teeb aktiivselt tööd selle nimel, et uued lennuliinid Eestis jätkusuutlikena püsiksid – see annab Eesti tarbijale parema otselendude valiku ning aitab välisturistidel uutelt turgudelt meile lennata," lausus Karing.

Kaheaastaseks perioodiks valitud uus juhatus peab tema sõnul üheks oma olulisemaks tegevussuunaks ka kõigi turismindusega seotud osapoolte koostööd. "Selle eelduseks, et Eestis ööbivate välisturistide arv kasvaks ka edaspidi, on nii turismifirmade ja sektoriga seotud ettevõtjate koostöö kui ka koostöö riigiga, kelle abil Eestit välismaailmale tutvustada," lausus Karing.

Turismifirmade liit valis liidu uue juhatuse 15. mail. Kõrvuti juhatuse esimehe ja presidendi Külli Karinguga (Via Hansa Eesti) kuuluvad juhatusse Sven Lõokene (Reisiekspert, ETFLi asepresident), Anne Samlik (Estravel, ETFLi asepresident), Aili Kägu (Wris), Merike Hallik (CWT Estonia), Peter Roose (Tallink Grupp) ja Daisy Järva (Tallinntour).

Turismifirmade liit on turismiga tegelevate tööandjate vabatahtlik ühendus, mille eesmärgid on seotud liitu kuuluvate ettevõtete majandushuvide kaitsmisega turismi valdkonnas, Eesti turismisektori arendamise ning turismiteenuste kvaliteedi parandamisega. ETFLi kuulub 67 liiget ja kaasliiget.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

Teabevara