Loe, kuidas olla äris edukas?

Möödunud nädalal Eestit külastanud Kanada ettevõtja ja rahvusvaheliselt tunnustatud koolitaja Eric Edmeades jagas soovitusi, kuidas olla edukas ettevõtluses ning kasvada suuremaks

Loe, mida soovitas Eric Edmeades eduka äri ajamiseks ning kuidas tasub tööd delegeerida: 

Miks peaks looma enda ettevõte, milleks on see kasulik?

Kõige võimsam viis luua jõukust ja isiklikku vabadust on omada funktsioneerivat ettevõtet. Lisaks loob iga uus ettevõte uusi töökoht, mis on hea kogu ühiskonnale. Ning ettevõtte omaniku staatus on täielikku rahuldust pakkuv ning soovunelmaid täitev ettevõtmine.

Jaga viis soovitust, kuidas muuta oma ettevõte suuremaks. Mida peaks tegema?

Kõige tihedamini soovitakse ettevõtet kasvatada läbi kiire müügi, mistõttu on tarvis kasvatada ka ettevõtet ennast. Kuid ma arvan, et see ei ole siiski ettevõtte kasvamise juures kõige tähtsam.

Tihti on järsk müügikasv ettevõtte jaoks probleemiks, sest tal puuduvad õiged süsteemid tellimuste täitmiseks või töötajad ei oska tellimusi täita.

Mõtle neile punktidele, enne kui hakkad ettevõtet kasvatama:

1. Tea oma tulemusi, kui suurt kasvu sa suudad vastu võtta ning mis aja jooksul?
2. Kas sul on õiged inimesed õigetel ametikohtadel, et saavutada oma kasvu eesmärk?
3. Kas sul on dokumenteeritud süsteem ja protseduurid, mis aitavad ettevõtet ja töötajatel sujuvalt tööd teha?
4. Kas sul on korralik rahavoo prognoos erinevatele tulemustele? Mis juhtub siis, kui kasvad täpselt nii palju, kui sa seda soovid? Mis juhtub siis, kui ettevõte kasvab kiiremini või aeglasemini, kui on prognoositud?
5. Kas ettevõttel on tugev ja enesekindel juht, kes hoiab pea kõikides olukordades selge?

Milliste lihtsate trikkidega saab müüki suurendada ja teenida suuremat tulu?

Esimesena tuleb lahti saada sellistest väljenditest nagu kerge kasu ja lihtne müük. Väga tihti teevad ettevõtted turundust neile väikesele seltskonnale, kes on nagunii valmis ostma ja tagatipuks teavad nad väga hästi ka turuolukorda – nii kinda kui ka konkurente.
Seega strateegilises turunduses peaks keskenduma sellele suuremale inimeste grupile, kes soovivad saada rohkem infot toote kohta ning nende ostuotsust on tarvis rohkem mõjutada.

Kuidas olla edukas äris?

See on väga keeruline teema, seega keskendun ühele põhilisele mõttele. Ära lase teistel näha sind kannatamas. Sinu töötajad, kliendid, koostööpartnerid, investorid ja teised äripartnerid soovivad äritegemises kindlust ja selle kinnituse saavad nad inimese näost.

Kui sul on halb päev ning võtad selle energia ka tööle kaasa, siis see levib kui viirus. Kui töötajad näevad omanikku halvas tujus, siis soovitakse teada, miks ta ei ole õnnelik. Tavaliselt spekuleeritakse sellistel juhtudel ka võimalikke probleemide üle ja tulemuseks võib olla töötajate ebakindel tunne.

Meeles tasub pidada ka seda, et see kuidas sina kohtled oma töötajaid, siis samamoodi kohtlevad nemad ka kliente. Seega tuleks enda inimesi kohelda vähemalt sama hästi, kui soovid, et nemad kohtleksid sinu kliente.

Kuidas lihtsalt delegeerida tööd teistele ja tegeleda nende asjadega, mis on prioriteetsed. Mis on delegeerimise saladus?

On kaks peamist põhjust, miks inimesed ei oska tööd hästi delegeerida:
1. Inimestele tundub, et delegeerimisega loobuvad ka kontrollist. See tähendab seda, et keegi teine ei pruugi teha tööd samade standardite alusel ja seega võib see mõjutada ka lõpptulemust.

Selles on ka natuke tõtt sees, kuid selle vastu aitavad järgmised meetmed:
- Loo detailne tegevuste kirjeldus, et mida peab tegema see inimene, kellele sa mingi töö delegeerid. Siis ei ole ohtu, et töö ei saa korralikult tehtud.
- Loo regulaarne (päevas, nädalas ja kuus) aruanne, kus sulle antakse teada, kuidas projekt edeneb. Kui kõik ei lähe plaanipäraselt, siis on võimalik koheselt sekkuda.

2. Delegeerimisel on ka teisi põhjuseid, miks ei soovita tööd kellegi teisega jagada. Sageli on selleks midagi sellist, millest inimesed ise teadlikud ei ole. Teisisõnu, tehes tööd saad sa emotsiooni, mida sa delegeerides kaotada kardad. Ideaalis peaks leidma ettevõtte omanik viisi, kuidas pakkuda inimestele emotsionaalset rahulolu ka siis, kui mingi osa tööst on delegeeritud.

Eric Edmeades esines 19. juunil ettevõtluskoolitus.com poolt korraldatud Business Freedom workshopil Tallinnas.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

Teabevara