Firmaautode suurostmist ei ole oodata

Automüüjad ei usu, et enne käibemaksuseaduse muudatusest tingituna hakatakse massiliselt firmaautosid ostma. Pigem usutakse, et ettevõtjad ei hakka lihtsalt autoparki nii tihti vahetama, kui seda seni on tehtud.  

Bestsales.ee uuris automüüjatelt, et kui palju tõuseb firma sõiduautode müük, enne käibemaksuseaduse muudatuse jõustumist firma sõiduautode käibemaksu mahaarvamisel?

SilberAuto juhatuse liige Toomas Kreek
Täna ei ole kindel, et selline seadusemuudatus tuleb ning ennatlikke prognoose teha on ebaratsionaalne.

Kui muudatus sellisel kujul siiski peaks jõustuma, ei pruugi see tähendada hüppelist müügitõusu, sest firmaautode käibemaksust on räägitud juba aasta algusest saadik.

Võib eeldada, et leidus neid, kes juba esimese paanika peale autot ostma või tellima tormasid, ometi ei olnud suurt tõusu näha - ning me ei usu seda ka tulevikus, kui seadusemuudatus peaks jõustuma.

Lisaks tuleb vaadata seda situatsiooni, et ligikaudu 80% firmaautodest on ostetud liisinguga. Planeeritud piirangud hakkaksid ju kehtima ka olemasolevatele lepingutele.

Amserv Grupi tegevjuht Mart Mägi
Kuna kahjuks on ilma liisinguta ostude osakaal väike osas kogumüügist, siis ei näe me ka olulist muutust enne seaduse rakendamist. Kindlasti võib antud seadusemuudatus tuua kaasa kallimate autode väljaostu suurenemise, kuid turu kogumuutus ei ületa 5-10%.

Annan soovituse tänastele ettevõtetest autoomanikele – tasuks kaaluda auto liisingust väljaostu enne liisingperioodi lõppu ja enne seaduse rakendamist. Sellisel juhul on sääst kõige suurem.

Auto 100 Tallinn juhatuse liige Toomas Kuusk
Auto 100 Tallinn ei oota, seoses käibemaksu seaduse muutumisega, märkimisväärset automüügi tõusu. Škodat ostvad ettevõtted lähtuvad eelkõige reaalsest vajadusest ja ratsionaalsusest ning ostavad Škoda marki sõiduki just ökonoomsuse ja madalate ülalpidamise kulude pärast.

Küll aga võib käibemaksu seaduse muutus mõjutada negatiivselt järgnevate aastate automüüki. Ettevõtted lihtsalt ei vaheta  oma autoparki nii tihti uute, ökonoomsemate ja keskkonda vähem saastavate mudelite vastu, vaid pikendavad olemasolevate vanade autode kasutamist.

Veho Eesti tegevjuht Ando Nõel
Keeruline vastata. Võimalik, et autode müük mingil määral tõuseb, kuid järsku hüpet kindlasti ei tule.

Viimastel aastatel on sõiduautode müük olnud suhteliselt stabiilne, olles suurusjärgus 20 000 sõiduautot aastas.


Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

Teabevara