Mobiilioperaatorid esitasid ettepaneku piirata spämmkõnesid

Mobiilioperaatorid Tele2 ja EMT andsid täna Riigikogu majanduskomisjoni esimehele Arto Aasale üle ettepanekud elektroonilise side seaduse muutmiseks, mis piiraks soovimatute müügikõnede ehk telefonispämmi kasutamist teenuste ja toodete müügiks.

Telekomiettevõtete Tele2, EMT, Elioni ning Eesti Telekomi poolt pakutud ettepanekute väljatöötamisel konsulteeriti nii Tehnilise Järelvalve Ameti, Andmekaitseinspektsiooni kui ka Tarbijakaitseametiga, mille kinnitusel on ettepanekud tarbijate huvides ja kaitseks ning valdkond vajab täpsemat reguleerimist.

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Arto Aas tervitas uut algatust, mis peaks olema nii tarbijate kui ettevõtjate huvides. “Sisuliselt on see sama kui postkastil on “ma ei soovi reklaami” kiri,” ütles Aas. Ta lisas, et majanduskomisjon hakkab esitatud ettepanekuid arutama juba sel sügisel.

EMT juhi Valdo Kalmi sõnul on paljud häiritud inimesed pöördunud sideettevõtete poole sooviga, et nende numbritele enam eri firmade müügikõnesid ei tuleks. “Mobiil- ja tavatelefoni teel soovimatute pakkumiste tegemine on tarbijale koormavam kui muude sidevahendite kaudu, sest puudub võimalus spämmifiltreid kasutada ja kõne välisriigis võib tarbijale lisakulusid tuua,” ütles Kalm.

Tele2 juhi Argo Virkebau sõnul ei tohiks operaatorite väljatöötatud ettepanekute kohaselt edaspidi olla lubatud müügikõnede tegemine suvaliselt valitud numbritele ja ühtlasi peaks loodama ühine riiklikult hallatav andmebaas, kuhu inimene saab oma numbri lisada ja sellega edaspidi telefonimüügist vabaneda,” lisas Virkebau.

Virkebau ja Kalm kutsusid ühisavalduses teisi ettevõtteid algatusega liituma. “Ka telekomiettevõtted ise on müügikõnesid teinud, kuid see ei mõju sektori mainele hästi ja me oleme veendunud, et õige on ühiselt ja seadusega inimeste tülitamine lõpetada,” ütlesid juhid pöördumises.

Seni on seadusega lubatud nimeline reklaam e-posti või SMS-i teel vaid inimese nõusolekul, aga helistada võib suvaliselt valitud numbritele. Praegu tuleb tüütute müügikõnede lõpetamiseks sisuliselt igale telefonimüügiga tegelevale firmale eraldi soovi avaldada, kuid tulevikus peaks kauba või teenuse pakkuja seda eelnevalt andmebaasist kontrollima.

Eelnõu vastuvõtmiseks on vajalik majanduskomisjoni toetus ja seadusemuudatuse jõustumiseks poolthäälte enamus Riigikogus.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

RICKMAN TRADE otsib EESTI TURU MÜÜGIJUHTI

Ariko Reserv OÜ

30. november 2018

Tule ja ole TNT MÜÜGIHÄÄL

Manpower OÜ

22. november 2018

Teabevara