Pindi: kinnisvara hinnad sulavad

Eesti kinnisvarahinnad on hakanud vähese nõudluse tõttu alanema. Pindi Kinnisvara analüütiku Siim Simsoni sõnul hinnasula ilmselt jätkub.

Tema sõnul on nõudlus madal just kiire hinnatõusu tõttu. "Algab ka puhkusteaeg ning kõikide muude negatiivsete uudiste valguses keskenduvad inimesed suvel rohkem puhkamisele, mitte kinnisvara ostmisele, samas vajadus oma vara müüa on alles ja konkurentsis püsimiseks tuleb hindu korrigeerida,“ ütles Simson.

Ehkki Tallinna korteriomandite keskmine tehinguhind juunis tõusis 4,2%, on selle taga mõnes linnaosas valminud ja ette müüdud uute kortermajade ostu-müügitehingud. Ülejäänud linnaosades, kus eelnimetatud varade grupp ei ole nii suure osakaaluga kogu linnaosa tehingute arvust, on märkimisväärne langus.

Haaberstis hoiavad keskmist hinnataset Vana-Rannamõisa teel Kakumäe Kodu projektis vormistatud tehingud, Mustamäel Mäepealse projekt ning Kristiine hinnahüppe taga on Tedre 55 asjaõiguslepingute sõlmimine.

Olulisimaks Tallinna korterituru indikaatoriks on aga suurim linnaosa Lasnamäe, kus korterite hinnad langesid kuuga 5,8%. Mitmendat kuud näitab langustrendi Põhja-Tallinna linnaosa, tugevalt on langenud ka kesklinna korterite keskmine tehinguhind (aprillis 1923 €/m², juunis vaid 1715 €/m²).

Simsoni sõnul võib turu uut aktiivsemat perioodi näha tõenäoliselt alles septembris-oktoobris, mitte varem.

Osale arutelus

  • aripaev .ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

Logotrade otsib REKLAAMKINGITUSTE PROJEKTIJUHTI

Logotrade OÜ

31. detsember 2017

Global Marine Supply otsib JAEMÜÜGI OSAKONNA JUHTI

M-Partner HR OÜ

22. detsember 2017

Teabevara