Kuidas saada B2B-äris kõige kiiremini nõusolek kohtumiseks?

Kliendis sügavama huvi tekitamiseks võib helistamisel rõhutada kohtumise olulisust või öelda lihtsalt, et see pole telefonijutt, sest salapära müüb Saku Õlletehase müügidirektori Jaan Härmsi sõnul väga hästi.

Saku Õlletehase müügidirektor Jaan Härms vastab, kuidas saada kõige kiiremini nõusolek kohtumiseks.

Kirja teel kokku lepitud kohtumised on kindlasti praktilised, kui osalejaid on rohkem kaks ja kui kohtumise sisu või eesmärk eeldab sisulist ettevalmistust teiselt osapoolelt. Kui aga kohtumine on kahe vahel, siis soovitaks ma seda kirja teel kokku leppida ainult juhul, kui on soov kohtumist võimalikult kaugele lükata või üldse mitte kohtuda.

Hoiatamata kohale minek eeldaks mingisugust kindlust selle kohta, et teine osapool füüsiliselt olemas on, muidu on risk aega raisata ja ennast natuke lolliks teha.

Kindlasti on parim viis ette helistada ja leida kohtumiseks aeg kohe, kas samal või järgneval päeval. Iga klient leiab mingi vaba aja oma päevas alati. Valmis tuleb olla vajadusel kohtuda kas hommikul väga vara või õhtul hiljem või vaid 10 minutiks.

Kui sügavamat huvi kliendile tekitada ei suuda, tuleb öelda, et asi on väga oluline ja pole “telefonijutt”. Salapära müüb ju hästi. Teinekord on siis endalgi põnev 1–2 päeva see “midagi väga olulist” välja mõelda!

Jaan Härms esineb 19.09 Müügijuhtimise Aastakonverentsil teemal "Kuidas saada arvamusliidriks kliendi juures?"

Osale arutelus

  • bestsales .ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

Teabevara