Windoor vallutab Kanada

Alumiiniumprofiilidest klaasfasaade tootev ja paigaldav Windoor plaanib murda Kanada turule, et seal enda tooteid pakkuda, sest Eesti kolm kõrghoonet on ehitatud Kanada materjalidest.

Enamiku oma käibest ekspordist teenival Windooril on ees Kanada turule murdmine. “Kanada turule minek on päris kaugel. Meil on Eestis kolm kõrghoonet, mis on ehitatud Kanada materjalidest, miks põrgu päralt ei saaks siis meie oma materjale sinna viia? Saame küll!,” kommenteeris Windoori omanik Mailis Lintlom Kanadasse laienemist optimistlikult.

Windoori käibest 90% moodustab eksport ja seejuures on ettevõtte olulisimad turud praegu ebatraditsioonilised Kasahstan ja Ukraina. Lisaks eelmainitud riikidele ekspordib Windoor oma tooteid ka Põhjamaadesse, Austriasse ja Hollandisse. Venemaale eksportimine on ettevõttel seisakus ehk sinna ei viida praegu midagi, ent Lintlom ei välistanud seda tulevikus.

Windoori käive oli mullu 10,1 mln eurot, kasvas aastaga 0,4 mln euro võrra, kahe aasta tagusega võrreldes enam kui kolmekordistus.
Kasum mullu 1,4 mln eurot, kasvas aasta varasemaga võrreldes 2,8 korda. 2011. aastal oli 90 000 euroga kahjumis.

Loe, mida rääkis Windoori omanik Mailis Lintlom Äriplaani konverentsil.

 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

Teabevara