Algas reisiettevõtete kvartaliaruannete esitamise periood

Tarbijakaitseamet tuletab meelde, et 1.?20. oktoobrini saavad reisiettevõtted esitada ametile selle aasta kolmanda kvartali pakettreiside kogumüügi aruandeid.

Pakettreiside kogumüügi aruande esitamise kohustus tuleneb turismiseadusest. Aruannete kaudu saab tarbijakaitseamet teavet selle kohta, kui palju on ettevõte möödunud kvartalil pakettreise müünud, kas varem esitatud prognoos on osutunud tõepäraseks ning millist müüki prognoosib ettevõte järgmiseks kvartaliks. Samuti on need andmed olulised selleks, et amet saaks veenduda reisiettevõtja tagatise piisavuses.

Aruande peavad esitama kõik need reisiettevõtted, kes pakuvad müügiks ja müüvad pakettreise Eestis. Aruande esitamise kohustus on ettevõttel ka juhul, kui ta pole kogu kvartali jooksul ühtegi pakettreisi müünud.

Aruandeid saab esitada varasemast hõlpsamalt pakettreiside aruandemooduli (PRAM) kaudu. Kuigi PRAM-ga liitumine on vabatahtlik, soovitab tarbijakaitseamet kõigil reisiettevõtjatel seda teha. Aruandemoodul on firma jaoks lihtsaim viis esitada kord kvartalis müügitulemuste aruannet. Lisaks sellele näeb ettevõtte esindaja PRAM-i vahendusel firma andmeid, tagatisega seotud andmeid, ettevõtte rikkumisi, esitatud aruandeid ja muud infot.

Tarbijakaitseamet paneb reisiettevõtjatele südamele, et nad ei jätaks aruande esitamist viimasele minutile.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

Tule ja ole TNT MÜÜGIHÄÄL

Manpower OÜ

22. november 2018

Teabevara