Aasta ettevõte ja eksportöör on Top Marine OÜ

Aasta Ettevõtte ja Aasta Eksportööri tiitli sai Eesti juhtiv ujuvkaide tootja Top Marine OÜ.

EASi juhatuse esimehe Hanno Tombergi sõnul on Ettevõtluse Auhind riigi kõrgeim avalik tunnustus silmapaistvatele ja edumeelsetele eraettevõtetele. „EAS on konkurssi läbi viinud juba 14 aastat ja peame vajalikuks seda traditsiooni kindlasti edasi kanda. Ettevõtete jaoks on ülioluline, et neid märgatakse, julgustatakse ja toetatakse. Ettevõtluse Auhinnaga tunnustame ettevõtteid erinevates kategooriates, kus võtavad mõõtu nii suured kui väikesed, piirkondlikud ja rahvusvaheliselt tuntud ettevõtted,“ selgitas Tomberg.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts ütles, et Konkurentsivõime Edetabel selgitab välja tugevaimad ettevõtted nende edukuse, tulemuslikkuse ja jätkusuutlikkuse järgi. „Tegu on justkui ettevõtte kompleksvõimega, mis avaldub väga heades majandustulemustes - suuremas läbimüügis, paremates finantstulemustes, efektiivsuses ja produktiivsuses. Tunnustame ettevõtteid, kelle areng on aastate jooksul olnud jätkusuutlik ning kes on andnud ühiskonda märkimisväärse panuse. Peame oluliseks võrdselt suurte ettevõtetega tunnustada ka väikseid, et nad oleksid eeskujuks ja teerajajaks teistele alustajatele,“ lisas Palts.

EASi Ettevõtluse Auhind 2014 võitjad:
Aasta uuendaja MP & Partners Engineering OÜ
Aasta eksportöör Top Marine OÜ
Aasta piirkonna ettevõte Loodusvägi OÜ
Aasta disaini rakendaja La Muu OÜ
Aasta välisinvestor ABB AS

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu Konkurentsivõime Edetabeli 2014 võitjad:
Aasta mikroettevõte Entronik OÜ
Aasta keskmise suurusega ettevõte Tallinna Teede AS
Aasta suurettevõte EMT AS

Konkurentsivõimelisimad ettevõtted tegevusvaldkonniti:
ABB AS, tööstus- ja energeetika
A. Le Coq AS, toiduainetööstus
Swedbank AS, finantsvahendus
Toyota Baltic AS, hulgikaubandus
EMT AS, side-, kommunikatsioon ja IT
Estravel AS, turism
Tallinna Kaubamaja AS, jaekaubandus
Arealis AS, äriteenindus ja kinnisvara
E.R.S. AS, transport ja logistika
Merko Ehitus AS, ehitus
Olympic Entertainment Group AS, teenindus
Reaalprojekt OÜ, arhitektuur ja projekteerimine

Aasta Ettevõtte žürisse kuulusid: välisminister Urmas Paet, väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling, Eesti Panga president Ardo Hansson, Tallinna Tehnikaülikooli rektor Andres Keevallik, Tartu Ülikooli rektor Volli Kalm, Ettevõtluse Auhind 2013 üldvõitja Kühne + Nagel ASi juhatuse liige Mart Ambur ja Silberauto ASi juhatuse esimees Väino Kaldoja.

Aasta Ettevõte valiti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) konkursi Ettevõtluse Auhind ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu Konkurentsivõime Edetabeli parimate seast.

Top Marine OÜ on Eesti juhtiv ujuvkaide lahenduste pakkuja, kelle esimene ujuvkai valmis aastal 1996. Ettevõte toodab lihtsamatest plastujukitega ujumiskaidest keeruliste betoonist monoliitkaideni, kuhu sisse võivad olla projekteeritud nii elektri- kui veekanalid või reovee mahutid ja pumpamissüsteemid. Top Marine OÜ pakub lahendusi ujuvkaidel sadamatele ehk alates majasisesest projekteerimisest kuni täieliku valmimiseni. Ettevõte on ujuvkaide baasil ehitanud sadamaid Eestis sellistes kohtades nagu Vanasadama Jahisadam, Heltermaa sadam, Kuressaare sadam, Kalev Jahtklubi, Kärdla sadam ja Pärnu Jahtklubi. Kaugematest kohtadest leiab nende ehitatud kaisid näiteks Jaapanist ja Norra põhjaosast.

Top Marine 2013 aasta müügituli oli 2,68 miljonit eurot ning kasum 163 tuhat eurot. Ettevõtte tootmine asub Rakvere külje all ning pakub tööd 15 inimesele.


 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

Teabevara