Kindlustusfirma PZU tahab haarata turuliidri rolli

Poola kindlustusfirma PZU ostis sel aastal RSA Baltikumi ja Poola üksused ning Eestis kavatseb ettevõte järgnevatel aastatel turuliidri rolli haarata.

Äripäevale antud intervjuus ütles PZU juht Andrzej Klesyk, et RSA üksuste ostmisega kasvab nende turuosa mitmekordselt ning ta näeb Eesti kinnisvaraturul häid väljavaateid, kuna Eesti majandus on läbipaistev ning turul ei ole konkurente, kes käituksid rumalalt.

Järgneb intervjuu Andrzej Klesykiga.

Ostsite RSA Balti ja Poola üksuse. Mis muutus neid üksusi ootab?

Oleme väga tugevalt kapitaliseeritud ettevõte ning ühel hetkel otsustasime rahvusvaheliselt laieneda. Kuid jäime hiljaks, sest viimastel aastatel polnud midagi osta. Kui RSA oli peaaegu sunnitud müüma enda rahvusvahelised üksused, olime hea meelega valmis need ära ostma. Eesti turul oleme olnud alates 2012. aastast ning meile kuulus umbes 2protsendiline turuosa, aga koos RSA-ga on meie turuosa 12-14 protsenti ja sellega oleme suuruselt kolmandad.

Milliseks hindate Eesti kindlustusturu väljavaateid?

Mulle meeldib siin see, et keegi ei ole rumalalt võistlemas konkurentsi ja hindade pärast. See tähendab, et keegi ei ole tapmas enda äri. Mulle meeldivad ka Eesti kindlustusturu väljavaated, kuna see näib kasvavat palju kiiremini kui SKT. Mulle meeldib ka see, et Eesti kodanikud on varakamaks saamas, ostes näiteks kortereid ja maju, ning see annab meile võimaluse, kuna inimestel suureneb vajadus kindlustuse järele. Inimeste rikkamaks saamine annab ka väga hea väljavaate elukindlustustoodetele, aga kulub aega, enne kui turul võiks buumi näha.

Kindlustusfirmast PZU. Poola ja Ida-Euroopa suurim kindlustusfirma, mis alustas tegevust 1803. aastal. Ettevõtte eelmise aasta puhaskasum oli 800 miljonit eurot ja käive 4,7 miljardit eurot. Eelmise aasta lõpus oli aktivate koguväärtus 14,8 miljardit eurot. Kontsernil on 14 000 töötajat. Turuväärtus 9,75 miljardit eurot.

RSA Baltikumi ettevõtete omandamine PZU poolt loeti Balti M&A aastatehingu auhinna vääriliseks.

Loe täispikka intervjuud Äripäevast.

 

 

 

Osale arutelus

  • Rainer Saad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

Teabevara