Julianus Inkasso tõi mullu Eesti klientidele tagasi 8,5 miljonit eurot

Inkassoettevõte Julianus Inkasso OÜ tõi Eestis klientidele mullu tagasi 8,5 miljonit eurot, mis on 10% rohkem kui 2013. aastal. Tulemuse saavutamisele aitas kaasa oktoobris avatud krediidiregister Taust.ee.

„Oleme oma „ämbliku“ sedavõrd laiali ajanud, et varem või hiljem jääb võlgnik sellesse võrku ning lihtsaim viis sellest pääsemiseks on ära maksta,” lausus Julianus Grupi juhatuse esimees Ülar Maapalu. „Me aitame inimestel võlgadesse mitte sattuda. Meie värskeim ja suurim uuendus oli möödunud aastal mugava ja paindliku infoteenuste portaali Taust.ee turuletoomine, mille kaudu saavad kõik huvilised teha kvaliteetseid krediidiotsuseid." Tema sõnul on Taust.ee suure populaarsuse taga muu hulgas asjaolu, et lehel on tasuta kättesaadavad kõigi Eesti ettevõtete poolt tasutud maksud, sh tööjõumaksud. Ettevõtte maksekäitumise tundmine annab võimaluse teha kvaliteetsemaid krediidiotsuseid.
 
Maapalu sõnul töötab nende ärimudel hästi ka Läti ja Leedu turul ning nad on viimase viie aastaga oma rahavoogusid kahekordistanud. "Üle poole rahavoogudest tuleb tänaseks Läti ja Leedu turult," ütles ta. Lisades, et tänaseks on nad kaks korda suuremad kui 5 aastat tagasi, kuid kulud on väiksemad. 

2015. aasta saab Maapalu sõnul Eesti inkassoturul olema väga huvitav eelkõige plaanitavate seadusandluse muudatuste tõttu. „Kaob näiteks e-vahekohtu võimalus tarbijakrediidi suhetes ja seatakse ranged reeglid võlgnikult küsitavate kõrvalkulude osas,” ütles Maapalu. „Nende muudatuste mõjul korrastub inkassoturg veelgi ning teenuse osutamine saab olla tõhus üksnes suuremates inkassofirmades.“

Julianus Inkasso OÜ  on 1994. aastast tegutsev on krediidihaldusteenuseid pakkuv ettevõte, millel on tütarfirmad Lätis ja Leedus ning osalus Moldova inkassofirmas. Ettevõtte 2014. aasta teenuste käive Eestis oli auditeerimata andmeil 1,55 miljonit eurot, ettevõttes on 31 töötajat.
 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

SOFTREND GROUP OÜ EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

Softrend Group OÜ

10. veebruar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

Teabevara