Müügivestlus: edukas vestlus on kavandatud

Paljud müügijuhid annavad müügimeestele hoolikalt ettevalmistatud müügivestlused, mis sisaldavad asjakohaseid fakte müüdava toote kohta, müügiargumente ja vastuseid kõikvõimalikele vastuväidetele, kirjutab Mercuri International enda blogis.

Enamik müügimehi ei salli neid valmiskõnesid ega kasuta neid, eelistades hoopis enda meetodeid. Nad ütlevad, et müügivestlus, mille on ette valmistanud keegi, kes istub kontoris, on igav ja mehaaniline, ei vasta nende vajadustele ning et ükski müügivestlus ei tohiks olla teisega identne. Hästi ettevalmistatud müügivestlus on hindamatu, kuid vaid siis, kui seda kasutatakse nutikalt. Müügimees, kes sellise kõne selgeks õpib, ei ole ebakindel; ta ei kaldu teemast kõrvale; ta ennetab vastuväiteid, vastates neile juba enne, kui need esitatakse; ta esitab oma kõne põhipunktid loogilises järjestuses, keskendudes neile, mis sobivad konkreetsesse olukorda, ja lõpetades, kui ta näeb, et müük on toimunud.

Arvamus, et müügivestluse päheõppimine muudab selle tingimata mehaaniliseks ei pea paika. Kõik näitlejad esitavad kellegi teise teksti. Kui näitleja elab rolli sisse, töötades selle kallal nii kaua, kuni kellegi teise mõtetest saavad tema mõtted, on ka nende esitamine realistlik. Kui ta õpib lihtsalt sõnad pähe ja kordab neid tuimalt, kõlab ta nagu papagoi. Sama kehtib ka müügimehe kohta, kes õpib ära ettevalmistatud kõne. Kui ta analüüsib lauseid nende päheõppimise ajal, on tema esitlus veenev, eeldusel muidugi, et ta usub oma firmasse, tootesse ja iseendasse.

Kui keegi müügimehele kõne ette ei valmista, tuleb tal seda endal teha. Edukas müügivestlus on

- struktureeritud ja loogiline,
- see peab võitma ja hoidma potentsiaalse kliendi tähelepanu,
- vastama tema vastuväidetele,
- tekitama temas ostusoovi ning
- juhtima teda samm-sammult tellimuse esitamiseni.

Siirus, entusiasm ja veendumus loovad samasugust entusiasmi ja veendumust ka kliendis; seetõttu on need eduka müügiesitluse jaoks olulised.

Osale arutelus

  • Mercuri International blogi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara