Otsused põhinevad numbritel

Estraveli müügitoe osakonna juhataja Kaire Saadi sõnul on ärianalüütika tõstnud nende konkurentsivõimet ja aidanud teha targemaid ja kiiremaid otsuseid.

"Kasutame ärianalüütikat viimased neli aastat. See on tõstnud meie konkurentsivõimet läbi selle, et aitab teha targemaid ja kiiremaid otsuseid, kuna need põhinevad konkreetsetel numbritel," rääkis Saadi Äripäeva ajakirjas Juhtimine. Ta lisas, et numbrid aitavad teha järeldusi näiteks selle kohta, kuidas kampaaniate ajal mehitada büroosid ja kui kiiresti klientidele vastata, et saabunud päringud ka müügiks läheksid.

Saadi sõnul kasutavad nad lisaks tavapärastele aruandlusele  spetsiaalselt ärianalüüsiks mõeldud tarkvara. "Iga osakonna (müügijuhid, turundus, kliendihaldus jne) jaoks on tehtud süsteemis oma vaade just neid huvitavate andmetega. Info saamiseks ei pea pöörduma analüütiku või ITinimese poole, huvipakkuva saab ise välja võtta." ütles ta. Estraveli jaoks on väga tähtis ka see, et süsteem, mida nad kasutavad, on oma olemuselt dünaamiline ehk iga raporti puhul saab andmeid analüüsida erinevatest vaadetest. "Nii on hästi näha, millest võimalikud plussid või miinused tulevad."

"Tavapärastele finants- ja müügiandmetele lisaks on meil andmed meililiikluse, klientide rahuloluindeksi, töögraafiku jne kohta. Neid andmeid jälgitakse väga erinevates vaadetes ja eesmärgiks on analüüsida omavahelisi seoseid," selgitas Saadi.

Tema sõnul on turundus väga kiiresti arenev valdkond ning analüütika osatähtsus selles kasvab igapäevaselt. "Lisaks kampaaniate tulemuste analüüsile on oluline jälgida segmentide käitumist erinevates suhtlus- ja müügikanalites. Näiteks analüüsida uudiskirja saajate käitumisloogikaid ning võrrelda seda müügitulemustega," ütles Saadi.

Osale arutelus

  • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

Teabevara