Valio kaheksakordistas juustueksporti Itaaliasse

Vaatamata keerulisele 2014. aastale on Valio saavutanud arvukalt töövõite nii senistel kui ka uutel eksporditurgudel – ettevõte müüs Itaaliasse 2013. aastaga võrreldes kaheksa korda rohkem juustu, müük USA-sse on kasvanud veerandi võrra ning äsja siseneti ka Ungari ja Tšehhi turgudele.

„Sarnaselt teiste Eesti piimatööstustega mõjutasid Venemaa piirangud Euroopa Liidu piimatoodete sissetoomisele ka meid, sest Vene turg moodustas ligi kümnendiku ettevõtte käibest. Meil õnnestus aga kiirelt reageerida ja oleme oma varasema ekspordimahu peaaegu taastanud.  Suurimateks õnnestumisteks võib pidada seda, et oleme leidnud endale Itaalias üle 60 uue kliendi,“ ütles Valio Eesti AS tegevdirektor Maido Solovjov.

Lisaks Itaaliale on müük märkimisväärselt hoogustunud ka USA-s ja Kreekas ning esimesed suured kaupluseketid on alustanud Valio juustude müümist Ungaris ja Tšehhis. „Ungaris on suur nõudlus laktoosivabade piimatoodete järele ning spetsiaalselt märgistatud Valio juustud on jõudnud suurte kauplustekettide lettidele,“ ütles Solovjov.

Tšehhis on tema sõnul hästi vastu võetud Lacey Swiss tükijuust, mis on praegu müügis Globus ja Kauflandi kauplustekettides. Plaanis on Tšehhi turule viia ka itaaliapärane Forte juust, mis on sooja vastuvõtu osaliseks saanud juba näiteks Kreekas.

2014. aastal oli Valio Eesti AS ekspordikäive 29 miljonit eurot. Põhiliseks ekspordituruks kujunes Itaalia, järgnesid Venemaa, Saksamaa ja Soome ning USA. 

Valio Eesti on üks suurimaid kohalikke piimatööstusettevõtteid. Peamiselt Kesk- ja Lõuna-Eesti farmide toorpiimast valmistatud Valio Eesti tooteid leiab ka Lätist, Leedust, Venemaalt, Itaaliast, Rootsist ja Ameerika Ühendriikidest. Rohkem kui 360 töötajaga Valio Eesti on juhtivaid kohalikke toorpiima kokkuostjaid, piimatoodete, sh juustude, eksportijaid ning Võru ja Laeva üks suurimaid tööandjaid.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

SOFTREND GROUP OÜ EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

Softrend Group OÜ

10. veebruar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

Teabevara