Tööta tippjuht: networkimisest ei pääse

Eesti Energia endine müügi- ja teenindusdirektor Sten Argos rääkis Äripäeva motivatsioonikonverentsil "Meie", et kõige olulisem on endale networki loomine. Teadlikult.

"Olen viimase paari aastaga tekitanud endale teadlikult networki ja suhelnud inimestega, keda ma ei tunne," kirjeldas Argos. "Enamusele inimestele ei meeldi see tegevus ja mulle ka ei meeldi võõrastega suhelda, aga ma olen selle asjaga teadlikult tegelenud."

Suurepärane koht võrgustiku arendamiseks on tema sõnul suurte firmade korraldatavad üritused, kus käib palju kliente ja saab suhelda ka inimestega, keda igapäevaselt ei kohta. 

Argos rääkis ka motiveeritud olemisest - mõnel inimesel on alati klaas pooltühi ja mõnel pooltäis. "Aja jooksul võivad muutuda inimeste väärtushinnangud ning tänu sellele muutub ka mõttemaailm," rääkis ta. "Motivatsioon ei tohiks ka pimestada, sest sellisel juhul võib see ka ohtlik olla."

Mida soovitada juhtidele, kelle meeskonnas on inimesi, kes lihtsalt "tiksuvad kaasa"? "Juht peaks looma sellise organisatsioonikultuuri, kus saavad koos töötada erinevad inimesed. Tulemused on kõige tähtsamad, kui aga tulemust pole, siis saatke need inimesed minema," ütles Argos. "Kui keegi koguaeg viriseb ja koostöö ei toimi, saada ta minema. Organisatsiooni kannatab, kui keegi koguaeg õhkkonda mürgitab."

 

 

 

Osale arutelus

  • Kristina Traks

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

Teabevara