Kuidas muuta müüki mõjusamaks?

Müügi efektiivsusel on 2 tähendust - inglise keeles efficient ja effective tõlgitakse mõlemad eesti keelde kui efektiivsus. Samas on tegemist erinevate mõistetega. Nüüd on hakatud neid termineid ka eesti keeles eristama. Efficient on tõlgitud kui tõhus ja effective on mõjus, kirjutab Mercuri International enda blogis.

Vaatame nende kahe mõiste erinevust näiteks müügikoosoleku puhul. Tõhus koosolek on selline, kus ajakavast peetakse kinni ja kokkulepitud teemad käiakse läbi. Mõjus on koosolek, kui sellel on mõju müügitulemusele kas siis müüjate mõjutamise kaudu või langetatud otsuste mõju kaudu. Tõhus koosolek võib olla vaid ajaraiskamine. Moraal sellest on, et vaid õigeid asju tasub teha õigesti.

 

Kuidas on lood müügitööga? Tõhusa müümise puhul keskendume kokkulepitud tegevuste ära tegemisele. Majanduslanguse puhul pigem püütakse kulusid kokku hoida ja endiseid tegevusi enam teha. Kindlasti on sellisel tegevusel tulemus, kuid kusagil on ka piir ees. Ühel hetkel enam ei ole võimalik säästa ja ei jõua ka näiteks visiite enam teha.  Vaid visiitide või telefonikõnede arvule rõhumisel võib olla isegi negatiivne tagajärg, kuna tüütame lihtsalt kliendid ära.

Müügitöö on vaja muuta mõjusamaks. Tehnoloogia areng on oluliselt muutnud meie ostukäitumist. 88% B2B otsustajatest alustavad ostuprotsessi internetist. 70% B2B ostuprotsessidest on sooritatud ilma müüja osalemiseta. Me peame oma müügiprotsessi viima kooskõlla kliendi ostuprotsessiga. Muutunud turuolukorras teistsuguseid tegevusi tehes vajame ka muutust sobivate inimeste profiilides.

Enamik müügiorganisatsioone on tehtud senisest oluliselt tõhusamateks, kuid suuremaid muutusi mõju suurendamiseks ei ole kõikjal veel tehtud. Ei piisa ainult kosmeetilisest arendamisest, vaja on kardinaalsemaid muutusi ehk müügi transformatsiooni. 

Osale arutelus

  • Mercuri International blogi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

Teabevara