TOP 30 suvesündmust, kuhu puhkusel minna

Äripäeva nädalalõpulisa Puhkepäev pakkus valiku 120 sündmusest, peost ja elamusest, millega suve rikastada. Panime sellest omakorda kokku Bestsales TOP 30, kus ja kuidas oma müügipatareisid laadida.

FESTIVALID

Positivus Festival

Üheks eesti muusikaturistide sihtmärgiks on saanud Baltikumi suurimaks muusikafestivaliks tituleeritud Positivus Festival, mis toimub Lätis, Salacgrivas. Kolmepäevane peamiselt poppmuusikale keskenduv festival on segu kvaliteetmuusikast ning metsikutest pidudest. Oma võlu on ka telklaagrielul, kus pidulised teiste festivalikülastajatega sotsialiseerida saavad. Tänavuste esinejate nimekirjas on lisaks peaesinejale Robert Plantile näiteks ka Ameerikast pärit indierokkarid ansamblist Warpaint. Samuti on festivalil kohal Londoni urban-artist Ghostpoet, hevi-bluusi bänd Rival Sons, mässumeelne Rootsi poppstaar Elliphant, põnev Bokka Poolast, Läti beatbox’i meistrid bändist nimega PeR, bluusilegend Eugene “Hideaway” Bridges ning paljud teised.

Aeg: 17.–19. juuli
Koht: Salacgrivas Lätis
Piletid: 8-200 eurot
Info:
www.positivusfestival.com

XXIII Viljandi pärimusmuusika festival

Balti ja Põhjamaade üheks suuremaks folgiürituseks kujunenud Viljandi Folgi teemaks on tänavu vabadus, millega tõmmatakse tähelepanu vabaduseteemale mitme nurga alt.
Kontserdilavadel jagub esinejaid Ghanast Norrani ja USAst Šotimaani. Neljal festivalipäeva jooksul esineb Viljandi lossimägede vabaõhulavadel ning teistes festivali esinemispaikades ligi viiskümmend erinevat ansamblit.

Aeg: 23.–26. juuli
Koht: Viljandi
Piletid: 5-68 eurot
Info:
www.folk.ee

Tallinna Merepäevad 2015

Tallinna Merepäevad on Eesti suurim mere- ja perepidu, mis toimub Tallinna kesklinna kolmes sadamas - Vanasadamas, Lennusadamas ja Noblessneri sadamas.
Tallinna Merepäevad 2015 avatakse suurejoonelise eskaadrisõidu ehk laevade mereparaadiga, millest võtab osa enam kui 80 veesõidukit. Maalt liituvad paraadiga Tour d’ÖÖ jalgratturid, õhus lendavad kauneid vaateid püüdvad helikopterid. Kõik see kokku annab dimensiooni, mida Tallinna Merepäevadel varem pole olnud – sündmus liidab tervikus maa, õhu ja vee.

Aeg: 17.–19. juuli
Koht: Vanasadam, Lennusadam, Noblessneri Sadam
Piletid: 5 eurot
Info:
www.tallinnamerepaevad.ee

Nargenfestival 2015

Tõnu Kaljuste ellu kutsutud Nargenfestival on pikim ja mitmekesiseim suvine kultuurifestival Eestis. Nargenestival pakub talle omaselt kultuuriliselt mitmekülgset kava – rahvamuusikast klassika maailmatippudeni.
“Tüdrukud ei nuta ehk Katharina lähetamine” on Kinoteatri algupärane klassikaline muusikaline komöödia, mida mängitakse vaid sel suvel ja Naissaarel. Pühendatud kõigile, kes tahaksid pidevalt olla kusagil mujal.
Ultima Thule live-kontsert leiab aset 25. juulil kell 19.30 Naissaarel, Hellerella aias.
Nargenfestival ja Von Krahli Teater esitlevad: muusikaline mana “Sünnisõnad” esietendub Noblessneri valukojas 07. augustil kl 19.00.
“Pärdi päevad” saavad alguse 18. augustil kl 15 Tallinnas Noblessneri valukojas.

Aeg: 3. juuli – 26. september
Koht: Naissaar, Noblessneri Valukoda, Niguliste kirik, Tartu Jaani kirik, Tallinna Jaani kirik, Oleviste kirik
Piletid: 10-40 eurot
Info:
www.nargenfestival.ee

Augustibluus 2015

Euroopa tunnustatud bluusifestivalide nimistusse kuuluv festival muudab Haapsalu linna hea muusika sõbra jaoks kaheks ööpäevaks justkui paradiisiks. Festivali põhikontserdid toimuvad selgi korral iidse piiskopilinnuse õuel, tuues lavale tippartiste bluusi sünnimaalt Ameerika Ühendriikidest, virtuoose Euroopast ning loomulikult põnevaid kodumaiseid eriprojekte.
Festivali päevasesse programmi mahuvad lisaks muule ka õpitoad, näitused ning traditsiooniline akustiline kontsert Haapsalu vanas raudteejaamas. Varajaste hommikutundideni toimub jämm Haapsalu Kultuurikeskusesse loodavas klubis 56 Blues. Kokku toimub festivali 7 laval üle 30 kontserdi ning mõnusat muusikat on võimalik nautida ka välikohvikutes ning linnatänavail.

Aeg: 31. juuli – 1. august
Koht: Haapsalu
Piletid: 39 eurot
Info:
www.augustibluus.ee

Leigo Järvemuusika

Suurim klassikalise muusika vabaõhufestival Eestis, kus traditsiooniliselt on esimene päev jazz-ja folkmuusika päralt ja teine päev klassikalise muusika päralt. Mõlema päeva õhtul toimub suur tuleetendus.

Aeg:  31. juuli – 1. august
Koht: Leigo talu, Nõuni, Palupera
Piletid: 10-176 eurot
Info:
www.leigo.ee/jarvemuusika

TUNDRA’15

Kolm päeva kestev elektroonilise muusika festival toob kolmel laval publiku ette terve rea erinevaid psühhedeelse, ambient-, reggae-, dub- ja techno-muusika artiste.

Aeg: 16.–19. juuli
Koht: Leedu
Piletid: 35 eurot
Info:
www.tundrafestival.lt

Weekend Festival Baltic

Esimest korda Eestisse laienenud festivalil esinevad maailmakuulsad tantsumuusika artistid: Astrix, Tiesto, Brennan Heart, Super8 & Tab, Hardwell, Aron Chupa, Darude, Example ja dj Wire, Robin Schulz, Rudimental, Sub Focus, Kolzar, Orkidea, HeavyWeight, (Ex) Da Bass, David Guetta, Chase & Status, Netsky, Syn Cole jt. Lisaks palju kodumaiseid plaadikeerutajaid.

Aeg: 6.–9. august
Koht: Pärnu rand
Piletid: 10-499 eurot
Info:
http://weekendbaltic.com

 

 

Joogafestival 2015

Joogafestivalil esinevad parimad joogaõpetajad Eestist ja välismaalt. Saab proovida üle 10 joogastiili ning kuulata loenguid ja osaleda töötubades. Joogafestivali teemaks on seekord Tasakaal ja peaesineja Indiast – Dr. Omanand Guruji. Festivali pealava tegevused ja tervisekaupade bazaar toimuvad Haapsalu Piiskopilinnuse hoovis, loengud ja töötoad kõrvalasuvas kultuurikeskuses. Kavas on tegevusi nii meestele kui ka naistele, lastele ja rasedatele, noortele ja eakatele, alles alustajatele ning aastaid joogat praktiseerinutele.

Aeg: 18.–19. juuli
Koht: Haapsalu
Piletid: 2-79 eurot
Info:
www.joogafestival.ee

Viru Folk 2015

Kaheksas Viru Folk keskendub Taani teemale. Festivali toimumispaigas Käsmus annab tänavu kontserte Taani parim folkmetalbänd Svartsot, romantiline folktronicakollektiiv Sorten Muld ja teised eriilmelised Taani muusikakooslused.
Eesti bändidest on seekord kohal juba kolmandat korda meie folkmetali esinumber Metsatöll, teist korda oma 25 aasta juubelit tähistav Folkmill, esmakordselt suviselt lahe L’Dorado jpt.

Aeg: 7.–9. august
Koht: Käsmus Lääne-Virumaal
Piletid: 22-140 eurot
Info: www.virufolk.ee

Suvebriis 2015

Suviselt sumedatel kontserditel esinevad: Kõrsikud, Triin Niitoja & John4, Ott Lepland ja Kristjan Kaasik, Curly Strings, Tanel Padar ja Tarvo Valm, Annely Peebo ja Jassi Zahharov.

Aeg: 17.–26.juuli
Koht: Pirita kloostri varemed
Piletid: 10-12 eurot
Info: http://muusikaagentuur.ee

Arvamusfestival

Oluline on tänapäeva virtuaalmaailmas kommenteerimise kõrval kohtuda ja vaielda silmast silma ja otse, arutleda elulistel teemadel ja sellega samaaegselt tõsta ka väitluskultuuri. Tuleb propageerida demokraatliku arutelukultuuri, kus inimesed tunnevad rõõmu erinevate arvamuste vahetamisest.

Aeg: 14.–15. august
Koht: Paide
Info:
www.arvamusfestival.ee

SPORT

Surfilaager 2015

Surfilaagrisse on oodatud nii kogenud surfarid kui ka uued huvilised. Laagris toimub hulgaliselt tasuta koolitusi iga taseme purjelaua, lohe ja aerulauaharrastajatele ning varustust on võimalik rentida.
Enda oskused saab proovile panna võistlustel -  muuhulgas peetakse Surfilaagris Eesti Meistrivõislused SUP sõidus ehk aerulauasurfis.
Esinevad: Elephants From Neptune, Super Hot Cosmos Blues Band jt. Sel aastal üllatab Surfilaager festivalikülalisi veelgi ulatuslikuma õhtuse programmiga – õhtuti toimuvad Roosta rannal päikeseloojangupeod.

Aeg: 16.–19. juuli
Koht: Roosta rand
Piletid: 18-52 eurot
Info:
http://www.surfilaager.ee

Triathlon Estonia

Järjest populaarsemaks muutuva kolme ala harrastamise saab huviline viia uuele tasemele, pannes end proovile raudmehe distantsil. Eesti ainsal täispikal triatlonil läbitakse ujudes 3,8 km, 180 km rattal ning 42,2 km joostes. Kui see tundub palju, saab Tootsi kombel rehkendusest poole teha ja läbida poolpika vahemaa.

Aeg: 16. august
Koht: Keila
Hind: 55–185 eurot
Info:
www.triathlonestonia.ee

Avamerepurjetamise Euroopa Meistrivõistlused 2015

Võistlusele on tulemas ligi 100 rahvusvahelist võistkonda. Merel toimuvat on võimalik ka vaadata ka Pärnu Jahtklubi regatikülas, kus on meelelahutust ja tegevust nii purjetajatele kui ka külalistele.

Aeg: 10.–16. august
Koht: Pärnu Jahtklubi
Piletid: 5-15 eurot
Info:
www.jahtklubi.ee

MOTOSÜNDMUSED

Narva Motofest 2015

Juba kaheksandat korda toimuva rahvusvahelise mootorratturite kokkutuleku programmis on võimsad rock-kontserdid ja tantsusõud. Sel aastal pakutakse rohkem tegevusi ka lastele ning festival sobib suurepäraselt kogu pere ühiseks ettevõtmiseks.

Aeg: 17.–19. juuli
Koht: Narva linnus
Piletid: 5-35 eurot, kuni 6aastased (k.a) pääsevad sisse tasuta
Info:
http://magnumnarva.ee

Kiviõli Motofestival 2015

Esmakordselt Eesti motospordi ajaloos on tegemist võistlustega, mille raames toimuvad korraga kolme erineva võistlusala rahvusvaheliste tiitlivõistluste etapid: külgkorvid,quadracer'id ja mäkketõus. Kokku osaleb Kiviõlis üle 200 võistleja ca 20 riigist.
Külgkorviga krossitsiklite maailmameistrivõiste etapp on Kiviõli tuhamäe motokompleksis toimunud juba seitsmel aastal. Tegemist on kõige kõrgemal tasemel Eestis toimuva motokrossivõistlusega, mis on aastatega saanud Eesti motospordi tunnusürituseks. Sarnaselt eelmise aastaga toimub ka seekord koos külgkorvide MM-etapiga quadracer'ite Euroopa meistrivõistluste etapp. Esmakordselt toimuvad Eestis Mäkketõusu Euroopa meistrivõistlused - 1.augustil Kiviõli tuhamäel.
Publikule võimalikult suurte elamuste pakkumiseks toimub kahe päeva jooksul veel soolotsiklite öökross, peotelgis esinevad live bändid, lastele on avatud eraldi ala ning publikule pakutakse hulgaliselt muud meelelahutust, mis kõik kokku moodustavad mitmekülgse programmiga ainulaadse motofestivali. Avatud on ka tuhamäe seikluskeskuse põnevad seiklusspordiatraktsioonid.
Krossiraja kõrval on avatud ööbimisvõimalusega kämpinguala.

Aeg: 1.–2. august
Koht: Kiviõli Seikluskeskus
Piletid: 20-25 eurot
Info:
www.motokross.ee

TOIT JA JOOK

Kärdla kohvikutepäev

Hiiumaa suve üks oodatumaid sündmuseid, mil üheks päevaks 15 kohvikut oma uksed avab. Lisaks keskusele aga tasub tiir teha teistegi saare külade kohvikutes, mis enne ja pärast ametlikku päeva külalisi ootavad ja eriilmelisi elamusi pakuvad.

Aeg: 31. juuli – 2. august
Koht: Kärdla, Hiiumaa
Info: http://kohvikutepäev.ee
 
Stockholm Oktoberfest

200 aastat vana traditsioon Münchenist kolib septembri alguses Läänemere teisele kaldale, kus Stockholmis telgid üles lüüakse, Baieri rahvarõivad üll visatakse ning sobilike laulude taustal õlut serveeritakse. Kui endal ka pole kombekohaseid rahvariideid, saab need kohapealt 32 euro eest laenutada.

Aeg: 28.–30. august, 3.–5. september
Koht: Stockholm
Pilet: päevapilet 5 eurot
Info: www.stockholm-oktoberfest.se
 
Saaremaa Toidufestival

Et suvi on Eesti suurimal saarel tihedaim töö rabamise aeg, tasub sinna sammud seada veidi rahulikumas septembris. Kohalik toidupidustuste nädal sisaldab lisaks erinevatele konkurssidele ka tänavapiknikut, õunakohvikute päeva, Koguva kalapäeva ning restoranide nädalat. Viimasel pakuvad 10–15 euroga lõuna- või õhtusööki 15 kohalikku toidukohta. Kohvikutepäevale aga annavad end üles kohalikud kodukohvikud.

Aeg: 7.–13. september
Koht: Saaremaa
Info:
http://saaremaatoidufestival.ee

TEATER

Etendus “Dorian Gray portree”

NUKU teatri suvelavastuses kombineeritakse Wilde’i nauditavaid dialooge ja teravalt psühholoogilisi stseene tänapäevaste visuaalteatrilahendustega.
Dorian on kütkestav noormees, kes armub enda portreesse. Ta on valmis andma oma hinge, et pilt võiks vananeda tema eest ja ta ise jääda igavesti nooreks. Tema soov täitub. Sellest sünnib kreekalik tragöödia, milles ei ole üheseid vastuseid ega moraali. See väga kaasaegne lugu näitab inimest halastamatu julmusega tema ihades, küünilisuses ja ilus. Dorian läheb alati lõpuni.
Dramatiseerija ja lavastaja Vahur Keller, peaosas Mart Müürisepp.

Aeg: 14. juuni – 30. august
Koht: Heliose kinos Tallinna vanalinnas (Sauna tn)
Piletid: 25-40 eurot
Info: www.nuku.ee

Etendus “Ma olen Ivo Linna”

Aastal kuuskümmend viis, kui Ivo Linna saagis just parajasti oma kuuri all välja vineerist kitarri, sündis Raivo E. Tamm. Nüüd on möödunud 50 aastat ja Raivo E. Tamm on oma juubeliks jõudnud arusaamisele, et ta on ei rohkem ega vähem kui Ivo Linna. Tamm otsustab võtta ette teekonna Ivo Linnana ja läbi elada uuesti Ivo Linna ja Raivo E. Tamme elud, mis kulgevad paralleelselt nagu raudteerööpad.
Raivo E Tamm 50 & Super Hot Cosmos Blues Band kontsertetenduses “Ma olen Ivo Linna”.

Autor ja lavastaja Urmas Vadi.
Aeg: 15.–18. juuli
Koht: Nordea Kontserdimaja
Piletid: 18-20 eurot
Info: www.piletilevi.ee

Etendus “Tsepeliin”

Etenduse tegevus hargneb ühes Liivimaa kolkamõisas I maailmasõja alguspäevil augustis 1914. Kriminaalse ülesehitusega romantilises loos kohtuvad ja põrkuvad erinevad ilmavaated – suhtumised sõtta, armastusse, mammonasse, elusse ja surma. Ent lõppkokkuvõttes oleme me kõik ainult inimesed. Tsepeliin on selles loos nii vabaduse ja unistuste kui ka sõjalise jõu võrdkuju.
Mängivad: Kersti Tombak, Doris Tislar, Andrus Vaarik, Jaan Rekkor, Markus Robam ja Markus Luik.

Autor/lavastaja: Gerda Kordemets.
Aeg: 8.–18. juuli
Koht: Tõstamaa mõis
Piletid: 18 eurot
Info: http://mois.tostamaa.ee

 

 

 

Etendus “Ingeland”

Tõnu Õnnepalu näidend Gailiti “Ekke Moori” järgi.
Osades: Pääru Oja, Kaie Mihkelson, Külli Teetamm, Tõnu Oja, Kaspar Velberg.

Lavastaja: Aleksander Eelmaa.
Aeg: 17. juuli – 9. august
Koht: Saueaugu Teatritalu (Ohtla küla, Martna vald)
Piletid: 15-17 eurot
Info: www.festival.ee

Etendus “Grace ja Glorie”

See on leebe huumoriga, elujaatav, lootust ja lohutust jagav lavatükk, kus kaks põlvkonda eri maailmadest kohtuvad.
Mängivad Ülle Kaljuste, Hilje Murel.
Lavastaja on Vilja Nyholm-Palm.

Aeg: 14. juuli – 10. august
Koht: Rehe küün (Üksnurme küla, Saku vald)
Piletid: 15-17 eurot
Info: www.facebook.com/spektaakel

Etendus “Imede aasta”

September 1944. Kolm Eesti Diviisi võitlejat on jäänud rindejoone taha. Üks neist viib relvavennad pruudi tallu varjule. Esmapilgul näib see pääsemisena. Aga kaos, mis ümberringi valitseb, saab nad sealt kätte. Tulemus on armastuskolmnurk, mis on sõjaajale kohane. See on lugu kiusatusest ja lootusest. See on lugu rasketest valikutest.
Näitlejad: Mari-Liis Lill, Henrik Kalmet, Tarvo Sõmer, Helgur Rosenthal ja Hans Kaldoja.

Lavastaja on Madis Kalmet.
Aeg: 15.–31. juuli
Koht: Jäneda Pulli tall, Tapa vald
Piletid: 14-17 eurot
Info: www.raaam.ee

Etendus “Täiuslik pulm”

Etendus “Täiuslik pulm” on haruldane kombinatsioon mässulisest farsist ja meelipuudutavast armastusloost. Robin Hawdoni komöödia on laineid löönud juba nii Euroopas kui ka Ameerikas.
Mängivad: Liis Haab, Kärt Tammjärv, Merle Jääger, Birgit Landberg, Siim Maaten, Jaanus Tepomees.
Lavastaja ja muusikaline kujundaja: Jaan Willem Sibul.

Aeg: 21.–26. juuli
Koht: Alatskivi lossi kastell
Piletid: 10-15 eurot
Info: http://lutsuteater.ee

Etendus “Kus Sa oled, Juhan Liiv?”

Igatsevalt küsitakse: “Kus on Juhan Liiv? Eelmine aasta ta ju käis, kas ta tuleb ka nüüd?” Jah, ta tuleb ka sel suvel! Sest statistika järgi viitab kõik sellele, et aeg nii väikese rahva jaoks nagu eestlased, on küps, et võiks sündida uus Juhan Liiv.  Me vajame teda, et keegi näiteks meile teed. Sest igasuguseid tekste ja mõtteid on väga-väga palju, nad on laiali pillutatud ja pisendunud nii, et käest kaob järg ja huvi. Meil on sotsiaalne tellimus – Juhan Liiv.

Näitlejad: Raivo E.Tamm, Aarne Soro, Klaudia Tiitsmaa, Jaan Pehk.
Autor-lavastaja: Urmas Vadi.
Aeg: 24. juuli – 9. august
Koht: Liivi Muuseumi rehe all, Alatskivil
Piletid: 16-18 eurot
Info: www.facebook.com/kussaoledjuhanliiv

Etendus “Kanuusõit algajatele”

Kelmikomöödia “Kanuusõidu” alus on käesoleva sajandi esimesel kümnendil toimunu – nimelt lavastas endine õpetaja ja vanglaametnik John Darwin Hartlepoolis kanuuõnnetuse ja jäi kadunuks peaaegu kaheksaks aastaks. Sündmus äratas Inglismaal sellist tähelepanu, et sellest kirjutati koguni romaan ja lavastati TV-seriaal. Ning seejärel tuli Mike Yeamani teatrile ümbertöötletud versioon.
Mängivad: Ene Järvis, Väino Laes, Agnes Aaliste, Veljo Reinik, Martin Kõiv Ja Madis Milling.

Lavastaja: Eero Spriit.
Aeg: 10.–27. august
Koht: Erinevad esinemispaigad
Piletid: 12-14 eurot
Info: www.vanabaskiniteater.ee

Etendus “Kurt, tumm ja pime läksid kohtingule”

Harva, kui pealkiri nii täpselt komöödia sisu ära seletab. Kolm sõpra kutsuvad naised kohtamisele ja jätavad mulje, et nad ei olegi vigased – kolme peale on neil ju kõik meeled olemas. Ja oma pöörase plaani elluviimiseks neil fantaasiat juba jätkub. Laurent Baffie näitemäng “Les Bonobos” esietendus Pariisi Theatre du Palais-Royalis 2011. aastal ja seda on menukalt mängitud paljudes maades. Eesti lavastuses mängivad oma elu esimese teatrirolli Anu Saagim, Kristel Aaslaid ja Triin Tulev. Kaasa teevad veel Diana Klas, Tarvo Krall, Veljo Reinik ja Aleksander Ots. Lavastas Rednar Annus ja kujunduse tegi Riina Vanhanen.

Lavastaja on Rednar Annus.
Aeg: 29. juuni – 28. juuli
Koht: Välilavad üle Eesti
Piletid: 13-15 eurot
Info: www.piletilevi.ee

Etendus “Titanicu orkester”

... elus seisma jäänud inimesed vanas rauteejaamas, ootamas rongi, mis peatuks ja neidki ära viiks... paraku rongid seal enam ei peatu... tuleb leppida piskuga, mis rongiakendest pudeneb! – Me kõik oleme ju teatud mõttes elureisijad mahajäetud jaamas, ootamas seda “loteriivõitu” või imet, mis meie unistused täide viiks ja uue TÕELISE eluga algust teha võimaldaks... Ja samas me ei pruugi ära tunda, et see imetegija on tegelikult juba meie keskel, valmis meid uueks muutma ja päästma!
Näitlejad: Elina Reinold, Argo Aadli, Margus Prangel, Guido Kangur ja Raimo Pass.

Lavastaja: Madis Kalmet.
Aeg: 14.–26. juuli
Koht: Tapa raudteejaam
Piletid: 15-23 eurot
Info: www.raaam.ee

Täispika ürituste nimekirja leiad SIIT

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

Teabevara