Markus Villig: Edukalt saab müüa seda, millesse ise siiralt usud

Markus Villig
Markus Villig, Taxify asutaja ja tegevjuht

Taxify asutaja ja tegevjuht Markus Villigi kõige raskem müügikõne oli vanematele, kes nõustusid ettevõtte alustamiseks ohverdama poja ülikooliraha. Täna üle 1,5 miljoni euro kaasanud ettevõtte juhina rääkiski Villig, et edukalt saab müüa üksnes seda, millesse ise siiralt usud.

Müügiprotsess kui selline on Villigi sõnul digitaalajastul oluliselt muutunud. «Kui vanasti võisid käia tuhandeid maksva imetolmuimejaga külast-külla ja hurraa-efekti pealt masina maha müüa, siis täna jõuab klientide ostupohmell ja sellest tulenev negatiivne tagasiside sotsiaalmeedia vahendusel sinust ette. Järgmised müügid muutuvad seetõttu järjest keerulisemaks,» selgitas Villig.

Müü seda, millesse Sa usud

«Tasub müüa asju, millesse ise siiralt usud. Taxify sai alguse kooliprojektist ning on täna üle kümnes riigis, sest selle tegijad usuvad sellesse,» sõnas Villig. Villigi sõnul on äri alustamisel kõige olulisem mitte alla anda ja olla aktiivne: «Käisin abituriendina pärast kooli taksojuhte tüütamas ja müüsin neile rakendust mida mul veel ei olnud. Õppisin ühe kuuga rohkem vene keelt kui eelneva kaheksa aastaga.»

Välgutabamus tegi otsa lahti

«Kui see etapp sai läbi, siis otsisime klientideks taksoettevõtteid. Nemad muidugi koostööst esialgu ei olnud huvitatud. Arvasid, et võtame nende taksojuhid ja kliendibaasi üle. Lõpuks helistasime ja selgitasime neile nii palju, et ühel päeval lõi ühe firma raadiomajakasse välk ning viimases hädas otsustas ta meie rakendust proovida. Tal oli meie idee ja nimi pidevast korrutamisest meelde jäänud. Kui esimene firma oli kätte saadud, siis edasi läks juba kergemaks,» ütles Villig.

Veel kaks aastat tagasi käis Markus Villig Ärikatla konverentsidel ja seminaridel kuulamas, nüüd oli ta ise lektori rollis. MTÜ Ärikatla müügiteemalises koolitustesarjas nimega"Müügiakadeemia" astuvad käesoleval novembril koolitajatena üles Markus Villig, Kristjan-Paul Raude, Fred Krieger ja Andrea Boetti. Rohkem infot ürituse kohta leiad SIIT

Osale arutelus

  • Jonatan Karjus

    Jonatan Karjus
    Ärikatla meeskonna liige

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

SOFTREND GROUP OÜ EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

Softrend Group OÜ

10. veebruar 2019

Teabevara