Andrea Boetti: Müügiprotsess ei tähenda improvisatsiooni

Andrea Boetti
Andrea Boetti, Fortumo müügijuht

Eesti ühe edukaima tehnoloogiafirma, mobiilimakseid pakkuva Fortumo müügijuht, Andrea Boetti, jagas Ärikatla Müügiakadeemia seminaril nõuandeid, kuidas tänapäeva kiire tempoga maailmas müügitulemusi suurendada.

„Tehnoloogia, üha kiiremini liikuv kommunikatsioon, suurenenud ligipääs informatsioonile, pinged ja eesmärgid, annavad meile hoogu saavutamaks ja tahtmaks rohkematm,” ütles Boetti, kelle sõnul rajab see tee info üleküllusele, fookuse kadumisele ning ka tulemuste puudumisele. “Tehnoloogiat tuleb enda jaoks ära kasutada, hinnates ja õppides klientide erinevaid tunnusjooni, jälgides, kust potentsiaalsed tarbijad tulevad ning juhtides kliendisuhteid,“ sõnas Boetti.

Ära lase tehnoloogial haarata kontrolli

Samas rõhutas mees, et tehnoloogial ei tohi lasta enda elu üle kontroll võtta. „E-mailid, kõned ja videokonverentsid on vajalikud, kuid olulisem on defineerida enda jaoks eesmärgid ning neid järjekindlalt taga ajada. Müügiprotsess ei tähenda improvisatsiooni.“

Ainuüksi hea müük edu ei taga

Boetti pani kuulajatele ka südamele, et ainuüksi hea müük edu ei taga. „Ilma tugeva meeskonna ja tooteta, on raske edukas olla. Müük hõlmab tegelikult perspektiivi, turundust, häid müügiinimesi, õiguslikku tuge, integratsiooni ja arendust.“ Fortumol läks nende ühe suurima kliendi kättesaamiseks 17 kuud, üle 300 emailivestluse ning umbes 200 projekteerimistundi, kuid jõupingutus oli see seda väärt, sest nüüdseks vastutab Fortumo 100% kõnealuse ettevõtte maksete eest.

Andrea Boetti oli viimane esineja Ärikatla Müügiakadeemia nelja seminari raames. MTÜ Ärikatel on Eesti mittetulundusühing, mis korraldab noortele seminare ja konverentse ettevõtluse ja investeerimise teemal. Rohkem infot Ärikatla tegevuse kohta leiad SIIT

Osale arutelus

  • Helena Kõrge

    Helena Kõrge
    MTÜ Ärikatel projektijuht

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

Teabevara