Pikaajaline lojaalsus töötaja ja tööandja vahel pole kummagi huvides

Tamara Erickson
Tamara Erickson

Töötaja ja tööandja vaheline pikaajaline lojaalsus kuulub pigem läinud sajandi tööelu juurde, kuid tänapäeval pole see enam kummagi huvides, leiab täna Tallinnas esinev tunnustatud juhtimismõtleja Tamara Erickson.

Korduvalt maailma mõjukaimate mõtlejate edetabelisse Thinkers50 valitud Erickson, kes on tänase PARE aastakonverentsi "Muna õpetab kana" peaesineja, peab aegunuks arusaama, et töötaja lojaalsus tasustatakse järjepideva karjääri ja pensionipõlvega. Uus reaalsus on, et ei töötaja ega tööandja huvides pole "elukestev" suhe. 

Enamgi, töötajate jaoks on juba täna muutumas normiks mitme sissetulekuallika omamine, nagu teine töökoht, ettevõtluseks kasvanud hobi vms. Seda põhjusel, et traditsioonilise, kindlaksmääratud ülesannetest koosnev töösuhe asendub palju suuremat paindlikkust lubava töövormide virvarriga - tsükliline, projektipõhine, osaline töö, äriline suhe töö tegijatega jne. Ericksoni kinnitusel teevad ettevõtete jaoks üha enam tööd inimesed kes pole töötajad, ning ettevõtted peavad kohanema arvukate kokkulepete kompleksses maailmas.

Tamara Erickson on maailma üks hinnatumaid töösuhete ja juhtimisinnovatsiooni eksperte. Tema üks põhiteese on, et tööstusajastust pärinev struktureeritud töökorraldus oma täpselt määratud tööülesannetega on lootusetult aegumas; nii inimesed kui organisatsioonid vajavad üha enam paindlikkust ning edukaks osutavad need, kes suudavad korraldada probleemide lahendamise ülesande, mitte töö või rolli põhiselt.

Tamara Ecikson tutvustab enda tüvimõtet maailma mõjukaimate mõtlejate Thinkers50 kodulehel.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

Teabevara