Jüri Ross: Eelistan pikaajalisemat nägemust

Jüri Ross
Jüri Ross

AS Infotark (Büroomaailm) tegevdirektor Jüri Ross kirjutab, et eelistab müügijuhte palgates pikaajalisemat nägemust.

Lugesin suure huviga sügisese Müügijuhtimise aastakonverentsi tutvustust ning see teema, mille välja pakkusite – kas valida müügijuhiks Kalamaja start-up-tüüpi inimene või pigem vanakooli konservatiiv – on tõepoolest intrigeeriv.

Jah, olen nõus, et täna on selgelt eristumas kaks müügijuhi tüüpi: Kalamaja startup´i inimesed ning vanakooli tublid konservatiivid. Kuid kumb neist palgata? Ütlete, et Teie tahaksite nende startup´i inimestega koos töötada, aga rahulikumalt magaks siis, kui te ettevõtte müügijuhtimine oleks pigem vanakooli konservatiivide käes. Ning et ideaalne oleks tasakaal nende kahe tüübi vahel, süntees.

Mõtlemisainet on siin küllaga. Kindlasti pani see mind veel kord ja hoolega mõtlema vana ja uue põlvkonna isikliku- ja tööelu väärtustele, motivatsiooni allikatele ja muule… See siin on üks teema, mille üks ettevõtte juht peaks püüdma endale selgeks tegema, aga ega see lihtne ei ole.

Kogemustega (konservatiivne?) müügijuht loodab oma pikaajaliselt kogunenud teadmistele, milledele tuginedes suudab oma meeskonda hoida ulgumerel õigel kursil, ümber tema juhitav paat ei lähe.

Start-up müügijuhtidel on selle võrra raskem, et kogemusi napib ja tuleb loota kõhutunde peale, mis paraku on äriliselt kaheldava väärtusega nõuandja.

Lisaks – kui silme ees kogu aeg terendavad uued ja põnevad väljakutsed – mis saab siis meeskonna oskustest ja kuhu seda juhitakse kui müügijuhid vahetuvad 2-3 aasta tagant?

Selles suhtes olen ma kindlasti tõeline konservatiiv ja soovin palgata müügijuhi, kes juhiks meeskonda vähemalt 8-10 aastat, sest vähemaga konkurentsivõimelist klienditeenindust üles ei ehita – 2-3 aastaga ehitab üles vaid ostan-müün ja kahetsen süsteemi.

Pean möönma, et kindlasti on elus ka erandeid – aga väga harva. Mina nende otsingutega ja katsetamistega ei riskiks.

 

Müügijuhtimise aastakonverents 2016 toimub 27. septembril SpaceX konverentsikeskuses, lisainfo leiate peagi bestsales.ee veebist.

Osale arutelus

  • Bestsales

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

Teabevara