Svetlana Tsaljuk: Kuidas viia meeskonnas läbi muutusi?

Svetlana Tsaljuk
Svetlana Tsaljuk

Swedbanki Dorpati kontori müügi- ja teenindusjuht Svetlana Tsaljuk rääkis äsja alanud Pärnu Müügi- ja Teeninduskonverentsil toimiva meeskonna kujundamisest. Kuidas viia suures meeskonnas läbi muutusi? Kas üldse on võimalik kõiki ühe mütsi alla saada?

Svetlana Tsaljuk: Alustasin tellerina, tahtsin olla parim. See omadus on mul praegugi – mul on väga suur tahe olla parima meeskonna juht. Mulle meeldisid ambitsioonikad meeskonnaliikmed, kuid mõned vajasid pikemat aega sisseelamiseks. Mul ei olnud nii palju aega, tahtsin tulemust kohe. Täna tean, et see oligi minu viga – ma lähenesin inimestele ühtmoodi... Kasvas negatiivsus, kasvasid pinged. Meeskond lagunes...

Tänaseks on Svetlana Tsaljuk oma lähenemist kardinaalselt muutnud, ta komplekteerib meeskonna "erineva kiirusega" inimestest ning läheneb neile eesmärke seades personaalselt. "Räägin inimestega silmast silma, tegelen võtmeisikutega kuid ei unusta ka erakut," kinnitas Tsaljuk.

Äripäeva korraldatud Pärnu Müügi- ja Teeninduskonverents toimub 2.-3. juunini Pärnus, Strand SPA & Konverentsihotellis – veel jõuad! 

 

Osale arutelus

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

Nicorex Baltic otsib HULGIMÜÜGI VALDKONNA JUHTI

M-Partner HR OÜ

01. august 2017

Glasspro otsib MÜÜGIJUHTI Eestis ja Soomes

M-Partner HR OÜ

23. juuli 2017

Käsi­raamatud