Ettevaatust, Soome napsab ka müügitöötajaid!

Soomes on rohkem kui kunagi varem valdkondi, mis kannatavad tööjõupuuduse all, vahendab Äripäev YLE uudisteportaali uudist.

Soomes napib tegijaid ehituse, tervishoiu ja müügi valdkonnas, seevastu kunsti tegevusalal ja turunduses on tööjõudu rohkem, kui turule mahub.

Soome tööministeeriumi uuest erialabaromeetrist on näha, et sotsiaal-, tervishoiu- ja lasteasutustes on töötajaid vaja üle kogu maa. Kui rajatakse uusi eratervishoiu- ja hoolduskohti, siis läheb vaja rohkem arste ja hooldajaid.

Müügiesindajatele on Soomel pakkuda üle 10 000 töökoha, telefonimüüjatele 2400.

Tööjõuga on hädas ka betoonitööstus, kõige suurem on vajadus Turu piirkonnas. Laevatööstusele kuluvad ära keevitajad ja teised metallitööd tundvad oskustöölised. Sealkandis on puudus ka veoautojuhtidest, keda Kesk-Soomes on rohkem kui töökohti.

Töövahendusportaali Oikotie Työpaikat teatel on pakutavate töökohade arv tänavu märgatavalt kasvanud. Tööandjad otsivad varasemast rohkem töötajaid ehituses, IT ja tehnika valdkonnas, müügis ning restorani- ja hotellialal. Ehitajatele on tööd pakkuda kaks korda rohkem kui aasta tagasi, IT-töökohti on kolmandiku võrra rohkem.

Soome töötajaid huvitab muu

Tööotsijad uurivad rohkem muude alade kuulutusi – personalitööd, meediat, kommunikatsiooni, turundust ja reklaami.

Muusikuid, lauljaid ja pillimängijaid on Soomes liiga palju, samuti ei jätku tööd kõigile graafilistele disaineritele ja kunstnikele.

Töötuid sekretäre on Soomes 13 500, vabu töökohti neile vaid 1100. Ülepakkumine on tekkinud ka ühiskonna- ja kultuuriuurijate hulgas, kus ühe töökoha kohta on 83 tööotsijat.

Osale arutelus

  • Bestsales

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

Digitrükk is looking for a EXPORT SALES MANAGER

Finesta Baltic OÜ

02. oktoober 2017

Hilleberg is looking for an QUALITY MANAGER

Finesta Baltic OÜ

19. oktoober 2017

ESSVE Estonia otsib TURUNDUSJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

01. oktoober 2017

Teabevara