Raimo Ülavere: 10+1 asja, mis hakkavad 2017. aastal juhtuma

Raimo Ülavere BestSalesi "Müügi edulugude" konverentsil.
Raimo Ülavere BestSalesi "Müügi edulugude" konverentsil.

Oleme jõudnud tõejärgsesse ajastusse. Meil on vuhistav Trump, vassiv Brexit ja üha suurem hulk kodumaiseid “tõekuulutajaid”, kes oma populaarsuse nimel viskavad hagu alla inimeste kõige sügavamatele hirmudele. Ja pooltõdede ja suisa valede kuulutajad ei eksi ühes – hirmul on tõesti suured silmad, kinnitab ka teadus.

Me kardame tuleviku sündmusi tublisti enam, kui asi väärt on. Ehk kui pärast sündmustele tagasi vaatame, siis reeglina ohkame kergendatult: oh, näe, polnudki nii hirmus…

Mõni aeg tagasi rääkis üks sünoptik televiisoris, et ilma suudetakse nii enam-vähem talutava fifty-fifty tõenäosusega prognoosida heal juhul päev või paar ette. Sealt edasi on aga tegu pigem “hetkel teadaoleva info põhjal heas usus tehtud arvamusega”. Niisiis, riskides sattuda Trumpi ja tema kodumaistest koopiatest pooltõdede kuulutajate seltskonda ja andes endale aru, et tegu on hetkel parimas usus tehtud arvamusega tulevikust – siin on 10+1 asja, mis hakkavad 2017. aastal juhtuma.

Kümme. Check-in vestlused saavad standardiks

Eeskujulikes organisatsioonides saavad check-in vestlused – ehk juht räägib oma inimestega kas iga nädal või üle nädala max u pool tundi – standardiks. Sest see on siiani kasutusel olevatest vahenditest tõhusaim, mis aitab leida lahendust viimaste aastakümnete nähtusele nimega teadmustöötaja juhtimine. See on olukord, kus töötaja teab tööst rohkem ja on oma teemas kompetentsem kui juht (iseasi, kas viimane seda muidugi tunnistab). Ning käskude, keeldude, juhendite asemel vajab töötaja juhti, et see aitaks tal oma tööd mõtestada, kõrvalt vaadata, uusi lähenemisi-lahendusi leida.

Üheksa. Mõtlemine muutub omaette väärtuseks

Parimate organisatsioonide töökuulutustesse siginevad üha sagedamini sõnad “võime keskenduda ja mõelda”. Tegija ei ole enam “see, kes palju jõuab”, sest tõenäoliselt jõuab ta küll palju, ent suur osa tulemusest on tühja-tähja rapsimine. Miks? Tänapäeva inimeste käitumist kõige enam mõjutavaks nähtuseks on … nutitelefon. Ja mõju inimese käitumisele? Kui 15 aastat tagasi oli inimeste keskmine tähelepanu võimekus 13 sekundit, siis nüüd on see kukkunud 8 sekundi peale. Võrdluseks, kuldkalal, sel tuimalt suud maigutaval muretult ringi sebival olendil akvaariumis, on tähelepanu võimekus 9 sekundit… Keskendumisvõime ehk mõtlemine muutub inimeste seas omaette väärtuseks.

Edasi loe juba SIIT.

Osale arutelus

  • Raimo Ülavere

    Raimo Ülavere
    Koolitaja ja coach

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

Teabevara