7 nippi müügikirja kirjutamiseks

Väljaanne entrepreneur.com jagab Äripäeva vahendusel väärt nippe hea ja töötava müügikirja kirjutamiseks.

 

  1. Pane ennast kliendi nahka. Kujuta ette, et oled enda kirja lugeja ja kirjuta, mida klient tahab teada, mitte mida sa tahad öelda. Pea meeles, kliendi peamine mure on oma vajadusi rahuldada, mitte suurendada sinu kontoseisu.
  2. Süstematiseeri. Nagu koolikirjandidki, nõuavad müügikirjad sissejuhatust, sisu ja kokkuvõtet. Sissejuhatuses ütle, miks sa kirja saadad, sisus selgita, miks su pakkumine on vastupandamatu, ja kokkuvõte koondab kõige olulisema ning palub kliendil heast võimalusest kinni haarata.
  3. Tee lihtsasti loetavaks. Paljud müügikirjad heidetakse kõrvale, sest neid on keeruline lugeda. Selle vältimiseks kasuta igapäevast, mitte ametlikku keelt, kirjuta lühikesed laused, koonda need lühikestesse lõikudesse ja loe kõik mitu korda üle, et vältida kirjavigu.
  4. Püüa tähelepanu. Kasuta pealkirju, et tõmmata lugeja tähelepanu ja esitleda kõige olulisemat infot. Need võivad olla ka pikemad, 3-4-lauselised.
  5. Tekita huvi. Ehita kiri üles selliselt, et tekib järjepidev voog huvitavast informatsioonist ja lugeja ei suuda lõpetada. Iga lause peab olema huvitav – lugejal võib kergesti igav hakata. Olulist saab rõhutada näiteks teist värvi noolega või postskriptumiga.
  6. Pane lugejat oma teenust või toodet tahtma. Seda on kõige lihtsam teha, kui vastata lugeja küsimusele „Mis mina sellest saan?“. Kõik püüavad meile pidevalt igal pool midagi müüa, aga sinu kiri võiks esile kerkida sellega, et pakub kasu, mitte ei ürita müüa.
  7. Palu lugejatel tegutseda. Potentsiaalsed kliendid ei tea, mida järgmiseks teha, kui sa ei ütle seda neile. Kui sa tahad, et nad helistaks, jäta oma number. Kui sa tahad, et nad tuleks sinu juurde kohale, jäta selged juhised ja lahtiolekuajad. Oluline on ka innustada lugejaid kohe tegutsema. Kui sul on käsil kampaania, tee eripakkumine piiratud ajaks. Kui sul on ainult mõni toode alles, maini, et kogused on piiratud.

Allikas: entrepreneur.com

Osale arutelus

  • Bestsales

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

SOFTREND GROUP OÜ EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

Softrend Group OÜ

10. veebruar 2019

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

Teabevara