CV Keskus: Iga teine eestimaalane on märganud või kogenud kontoriromantikat!

Büroohoone
Büroohoone

CV Keskus.ee värskes küsitluses, kus osales üle 3000 Eesti töötaja erinevatest töövaldkondadest, tunnistas iga teine vastaja, et on kontoris kolleegide vahel romantikat märganud või koguni ise kogenud. Müügivaldkonnas puudutab kontoriromantika küsitluse kohaselt iga viiendat töötajat.

„Rahvusvahelised uuringud on juba varem näidanud, et enam kui pooled töötajad on töökohal mingit sorti romantilist suhet kogenud,“ ütles CV Keskuse Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. „Väidetavalt on koguni kolmandik töötajaist leidnud just töökohalt ka oma abikaasa.“

Henry Auväärti sõnul selgus möödunud aastal lõunanaabrite poolt läbi viidud uuringus, et ka koguni 38protsendil lätlastel on kontoriromantika kogemus olemas. Värskest CV Keskus.ee küsitlusest selgus, et Eestis on kontoriromantikat ise kogenud 16,6% vastajatest ja kolleegidel märganud 28,4%. Uuringust selgus, et enim astuvad töökohal suhtesse koolituse ja personalitöö (28%), turunduse ja reklaami (25%), mehaanika (21%), toitlustus- (21%) ja müügivaldkonna töötajad (20%).

Uuring tõi välja sellegi, et mehed on naistest altimad töökohal suhtesse astumisel – nimelt oli romantilist suhet tööl kogenud 20,6% meestest ja 13,3% naistest. Küll aga märkavad just naised paremini suhet kolleegide vahel (31,5% naistest ja 24,2% meestest).

„Mullusest CV Keskuse uuringust selgus, et iga teine kaasmaalane on teinud ületunde – see aga tähendab, et me veedame väga suure osa oma ärkveloleku ajast just töökaaslaste seltsis, seega ei saagi romantikute suur osakaal olla üllatav – tööle võtame ikkagi kaasa oma parimad omadused,“ sõnas Henry Auväärt. „Kuna tööjõupuuduse süvenemine avaldab mõju ka tänaste töötajate töökoormusele, võib see tähendada ka kasvavaid kirglikke ületunde.“

Kas oled märganud kontoriromantikat?

Jah, olen ise kogenud

16,6%

Jah, olen märganud kolleegidel

28,4%

Ei, mitte kunagi

55%

 

Valdkonniti on kontoriromantikat ise kogenud enim koolitus- ja personalisektori töötajad

sektor

koolitus / personalitöö

29%

turundus / reklaam / PR

25%

mehaanika / tehnika

21%

toitlustus

21%

müük

20%

tervishoid

11%

haridus / teadus

8%

Allikas: CV Keskus.ee, vastajate arv oli 3028.

Osale arutelus

  • Bestsales

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

SOFTREND GROUP OÜ EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

Softrend Group OÜ

10. veebruar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

Teabevara