Ekspress Grupp kaebas müügijuhi kohtusse

Ekspress Grupi juhatuse esimees Mari-Liis Rüütsalu.
Ekspress Grupi juhatuse esimees Mari-Liis Rüütsalu.

Börsifirma Ekspress Grupp kaebas kohtusse endise reklaamijuhi Rivo Põldoja, kes asus vaid loetud päevad pärast Ekspressist lahkumist tööle Ekspressi suurima konkurendi, Eesti Meedia müügidirektorina, kirjutab tänane Äripäev.

Kui Põldojast 2010. aastal Delfi müügijuht sai, andis ta allkirja lepingule, millesse oli kirjutatud kuuekuuline konkurentsipiirang. Seega ei tohtinuks Põldoja Ekspressis ust selja taga kinni lüües mõne teise meediafirma ust poole aasta jooksul avada. Selle kompenseerimiseks kohustus Ekspress Grupp talle iga nii-öelda keelu all oleva kuu eest tasuma kokkulepitud summa. „Selle teadmisega läksime sõbralikult lahku,“ meenutas Ekspress Grupi juhatuse esimees Mari-Liis Rüütsalu.

Siis hakkasid levima kuuldused, et Põldoja alustab Eesti Meedias tööd veel samal aastal. Kobin saatis Põldojale SMSi, küsides, ega sahin tõele ei vasta. „Põldoja kinnitas, et soovib puhata,“ teadis Rüütsalu. Kobina sõnul olevat SMSe vahetatud mitu, kuid sõnum oli alati üks: Põldoja lubas, et austab lepingut ja enne keelu lõppu käiseid üles ei keri.

„Siiski, 15. detsembril kuulsime ja nägime ka (Eesti Meedia) kodulehelt, et Rivo Põldoja on asunud tegutsema Eesti Meedia müügidirektorina,“ sõnas Rüütsalu.

Ekspress Grupp esitas Põldoja vastu kohtusse hagi, süüdistades teda äriseadustiku rikkumises.

Pikemalt loe tänases Äripäevast.

Osale arutelus

  • Bestsales

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

Teabevara