Juhtimine: Ole päriselt kohal!

Värske ajakirja esikaas.
Värske ajakirja esikaas.

Päevast päeva tööl sarnaseid asju tehes tekib rutiin. Me teame, mida teeme ja kuidas me seda teeme. Isegi kui tegevused ja eesmärgid võivad iga päev või nädal erineda, siis sageli pikemalt ühel positsioonil töötades kujuneb ikkagi välja mingi viis, kuidas asju teha, kirjutab ajakiri Juhtimine.

Oleme oma harjumuse jõu ohvrid ja tekib teatud mugavustunne.

Millegi suure ja olulise saavutamiseks tuleks aga neid piire ja mugavustunnet nihutada. Harva juhtub midagi suurejoonelist, kui teed asju samamoodi nagu alati. Siin tulebki mängu kohalolu.

Kohalolu on võti, mis aitab ennast ületada kohe soorituse hetkel, selle asemel, et vaid tagantjärele oma peas ja iseendale suurepäraseid argumente või häid ideid välja käia.

Kas oled vahel tundnud, et mõni oluline koosolek või läbirääkimine sujub sundimatult hästi, sul tulevad head ideed, sa mõtled teistele kaasa ja lausa täitud sisemise rahulolu ja uhkusega enda üle? See ongi õnnestunud kohalolu. Inimese, kes on “kohal”, tunneb lausa ära, sest on näha, kuidas ta olukorda kontrollib ja endasse usub.

Kehakeel mõjutab mõtlemist 
Küll aga ei ole kohalolu saavutamine alati lihtne – on vestluspartnereid, kellega ei ole ennast lihtne mugavalt tunda ja kellega vesteldes ei tunne enda sees seda sära.

Selgub, et ebamugavusest on võimalik üle olla ja nagu paljusid teisi oskusi, on ka kohalolu võimalik treenida, näiteks teatud kehakeele, liigutuste, kehahoiakute abil. Harvardi professor Amy Cuddy on kirjutanud sellest ka raamatu “Kohalolu”. Tema sõnul on kehakeel võimeline väga paljuski mõjutama meie mõtlemist – tuleb vaid kehaga jäljendada võidukaid asendeid ning sellega oma aju ära petta, et oledki juba enesekindel.

Kohalolu õpime me ära ka 5. aprillil Pärnu Konverentside Juhtimislaboris, mis on uus üritustesari, kus praktikud räägivad seda, kuidas raamatutest saadud teadmisi päris tööelus rakendada saaks. Esimese ürituse eesmärgiks on saada saalitäis inimesi, kes ei karda endasse uskuda ükskõik kui keerulises olukorras.

Pärnu Konverentside Juhtimise ajakirja märtsinumbri leiad 27.03 Äripäeva vahelt või PDF kujul SIIN.

Osale arutelus

  • konverentsid.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

Teabevara