Usaldus kui juhtimisvahend

Kristjan Hiiemaa.
Kristjan Hiiemaa.

Kõik meeskonnad tuleb üles ehitada iseseisvaks, oma eelarve ja juhtimisstruktuuriga, kirjutab Erply asutaja ja juht Kristjan Hiiemaa.

Me proovisime alustada nagu enamik – juhtida ülemaailmset ettevõtet otse Eestist, pidevate Skype’i kõnede ja e-kirjade ja kohtumiste jadana. See oli väga koormav. Õnneks saime peagi aru, mis valesti oli – igasse riiki tuli anda kogu otsustusõigus ja usaldada vastavat tiimi täielikult. Peamiseks juhtimisvahendiks sai hoopis usaldus ja eelarve. Tänu sellele oleme saavutanud hoopis suurema kasvu ja ka meeskonnad on rahul, sest saavad kõiki asju ise otsustada.

Suhtlusvahendid peavad olema parimad

Loomulikult on vaja aidata igal tiimil kasvada – kehtestada sisereeglid, äriprotsessid ja tagada nende täitmine. Targad tiimid töötavad nagunii iseseisvalt, seal ei ole vaja igapäevaselt sekkuda. Ehk ei tohigi, kuna siis inimesed pettuvad. Piisab, kui on määratletud üldised eesmärgid.

Oma väliskontorite kasvust innustatuna asusime samasugust struktuuri ka Eestis rakendama. Meie erinevad kontorid, tiimid ja tooted on väga iseseisvad. Kõikidel on oma eelarve, plaan ja juhtimine. Üldjuhil on ainult võimalik kaasa aidata, mikrojuhtimist ei ole vaja teha. Suhtlusvahendid peavad olema parimad, mugavad, nähtamatud, mobiilsed. Esiteks tuleb kindlasti lasta tiimil valida endale sobilikud vahendid, meie näiteks otsustasime Skype’i vahetada Slacki vastu. Peamiseks põhjuseks oli võimalus eri gruppidele oma väikeste ruumide loomiseks – st, et ühe projekti inimesed on kogu aeg värske infoga varustatud.

Teiseks oli kindlasti turvalisus – kasutame näiteks Google’i meiliteenust ja seega oli kohe olemas turvaline integreerimine ja paroolide turve SMSi kaudu. Väga oluline tänapäeva maailmas. Kolmandaks oli võimalus integreerida väliseid infokanaleid, äppe – nt kodulehe külastajate küsimused tulevad otse müügitiimile, kes saavad samas keskkonnas vastata – mugav ja efektiivne

Osale arutelus

  • Kristjan Hiiemaa

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

RegalHouse SIA Eesti otsib MÜÜGITÖÖTAJAT

Regalhouse Sia Eesti Filiaal

19. veebruar 2018

Aurum Chemicals is looking for a SALES ENGINEER

M-Partner HR OÜ

16. veebruar 2018

Teabevara