VIDEO: Lähis-Ida turgudel võib edu saavutada juba esimesel katsel

Rene Sildvee.
Rene Sildvee.

Ramadaan on Araabiamaades läbi saanud ning sellega lõppenud ka pea kuuajaline paastu- ja puhkusteperiood, mis omakorda tähendab, et Islamimaades on aktiveerunud uus äritegemise periood. See on heaks ajastuseks, miks avaldamae Klienditugi OÜ poolt kokku pandud lühifilmi teise osa, kus vaatame lähemalt, miks võiks ettevõtted siseneda Lähis-Ida turgudele, milliseid vigu vältida, kuidas seal äri alustada ja palju muudki.

Head vaatamist!

Lühiseriaali esimest osa, kus näitame lähemalt messimelu ja jagame nõuandeid edukaks messikülastuse planeerimiseks saab vaadata SIIT.

Araabia Ühendemiraadid

Enne nafta avastamist sõltus regioon peamiselt lihtsast majandamisest nagu põllumajandus, datlipalmide kasvatus, kalastamine ja pärlipüük. Suur pööre toimus 1958. aastal, kui avastati esimesed naftamaardlad, mis muutis sealset eluolu väga drastiliselt. Alates sellest hetkest on majandus kasvanud enam kui 230 korda ning täna omab AÜE maailma suuruselt 7. gaasi- ja naftareservi. Peamised suured majandussektorid ongi UAE’s kindlasti naftatööstus, mis moodustab ca 40% kogu SKT’st, kuid on veel suuri sektoreid nagu logistika, finants, turismi ja kinnisvara.

Oma logstiliselt asukohalt on näiteks Dubai ca 8 lennutunni kaugusel pea 2/3 kogu maailmas rahvastikust. Turismi vaatevinklist on Dubai maailmas 5. kohal ning Lähis-Idas esikohal olev linn. Riigi rahvaarv kasvab pidevalt ning seda külastab praeguste näitajate järgi igal aastal ca 10 miljonit puhkajat ja ärireisijat. See on ka põhjuseks, miks sel aastal lisandub ainuüksi Dubais olemasolevatele hotellitubadele veel 10 000 tk. Riiklik plaan on jõuda aastaks 2020 ühtekokku 20 miljoni külastajani aastas, mis tähendab, et praegust ca 100 000 hotellitubade arvu on plaan veel kahekordistada. On veel muidki väga suuri kümnete miljardite dollarite väärtuses ehitus-, teadus- ja transpordisektorite projekte, mis moodsutavad enamuse riigipoolsetest investeeringutest.

Kõik eelnev tagabki turgude meeletul kiirusel kulgeva arengu ning pidevalt kasvava vajaduse erinevate ressursside järele, mis muudabki Lähis-Ida turud niivõrd atraktiivseks. See omakorda loob võimalusi kõigile, kes vähegi suudavad innovaatilisi ja konkurentsivõimelisi lahendusi pakkuda.

Osale arutelus

  • Rene Sildvee

    Rene Sildvee
    Klienditugi OÜ partner

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

Teabevara