Kaks põletavat küsimust telefonimüügist: Kas robotid tulevad? Kas seadusandlus kaotab telefonimüügi?

Viimase aja innovatiivseimad uudised kõnelevad ühtviisi sellest, et kohe-kohe saavad valmis inimtööjõudu asendavad robotid ning sellestki, et uuel aastal muutuv seadusandlus annab müügiga tegelevatele organisatsioonidele surmahoobi. Kuidas aga tegelikult asjalood on?

Millal robotid telefonimüügi üle võtavad?

Müügimeistrid AS juhatuse liige Tarmo Laus:

Roboteid võib rakendada inimkõnel põhineva müügiprotsessi efektiivistamisel, küll aga mitte asendamisel. Kuuldavasti on ka Eestis katsetatud inimkõnele eelnevat automaadi osalemist kliendi huvi väljaselekteerimises ehk selgitamaks välja kas klient kuulub potentsiaalsesse teenuse- või toote ostjate gruppi või mitte, aga et robot suudaks müügikõnet asendada kogu inimkõnele omases värvikuses, on sama kaugel, kui inimesega äravahetamiseni sarnase intelligentse roboti loomine.

Elisa tooteturunduse osakonna juht Mailiis Ploomann:

Robotid teeninduses on kasutusel juba mitmetes riikides. Eestis on suurimaks takistuseks see, et pole roboteid, kes suudaksid kliente teenindada, veel vähem teha müüki, viisakas eesti keeles. Seega näeme, et teeninduse-ja müügirobotid ei jõua Eestisse lähitulevikus, see võtab rohkem aega.

Kas andmekaitseseadusest tulenevalt kaob telefonimüük?

Müügimeistrid AS juhatuse liige Tarmo Laus:

Kindlasti mitte. Andmekaitseseadus põhiprintsiipides ju ei muutu, küll aga rakendatakse eksimuste korral karmimaid sanktsioone ja kogu temaatikale pööratakse seetõttu ka rohkem tähelepanu. Mis kokkuvõttes on klientide huvisid silmas pidades ainult hea.

Seadus ei keela ju telefoni kui sidevahendi kasutamist müügiprotsessis vaid reguleerib ja korrastab klientide andmete kogumist, töötlemist, säilitamist ja edasikandmist.

Elisa tooteturunduse osakonna juht Mailiis Ploomann:

Telemüüki ei hakka mõjutama mitte niivõrd vastu võetud ja 25.05.2018 jõustuv Andmekaitsemäärus (GDPR), kui käesoleval hetkel endiselt ettevalmistusfaasis olev ja läbiräägitav Euroopa Liidu E-Privaatsuse määrus. Viimane peaks asendama senist E-privaatsuse direktiivi 2002/58 ning kehtestama uued andmekaitsealased erinõuded elektroonilise side valdkonnas, sh otseturustust ja telefonimüüki puudutavad nõuded ja tingimused. EL-i andmekaitsemäärus ja E-Privaatsuse määrus olid algselt planeeritud jõustuma mõlemad koos (25.05.2018) aga tänaseks on ilmnenud et E-privaatsuse määruse sätete osas kokkulepete saavutamine võib võtta kauem aega.

Osale arutelus

  • Bestsales

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

Teabevara