Karm prognoos: Klienditeeninduse- ja müügiinimeste leidmine muutub aina keerukamaks

CV Online’i värske uuringu kohaselt osutub tänavu raskeimaks IT, klienditeeninduse ja müügiinimeste leidmine, lihtsam on täita juhtide ja keskastme juhtide ametikohti.

Aasta 2018 kasvavad tööturu pinged piirini, kus tööintervjuud juhib ja küsimusi esitab tööotsija, ja see seab ka juhtidele uued nõudmised, prognoosib CV-Online.

Viimase kümnendi jooksul on värbajad alustanud vestlust tööotsijaga väga erineva avaküsimusega. Kui kümme aastat tagasi küsiti „miks peaksime teid palkama“, ja seejärel „kas oled avatud uutele pakkumistele“, siis aastal 2018 küsib värbaja keerutamata „mis tingimustel oleksid nõus töökohta vahetama?“

Praegu on tööandja soovinimekirja eesotsas paindlik tööaeg, kodus töötamine, lisapuhkusepäevad või isegi osaline tööaeg, mis jätab rohkem aega hobidele.

„Näeme palgad.ee kasutajate pealt, et ka töötavad inimesed jälgivad hoolega enda turuväärtust ja ei kõhkle uuele kohale kandideerimast,“ kinnitas CV Online’i turundusjuht Rain Resmeldt Uusen.

Tööturupinged seavad CV Online’i juhataja Agu Vahuri sõnul ka juhtidele palju suuremad nõudmised. „Juhid, kes peavad kaasaegset paindlikku töökorraldust antsakaks idufirmade kapriisiks, on aasta lõpuks kas ümber mõelnud või teistele ruumi teinud,“ rõhutas Vahur. „Olemasolevate töötajate hoidmine muutub sama kõvaks pähkliks kui uute leidmine. See pole juhtidele väljakutse, vaid ultimaatum – kohaned või lähed.“

Kui kõrgelt erinevaid kriteeriume väärtustatakse, sõltub ka valdkonnast. Avalikus sektoris, klienditeeninduses, tootmises ja müügis peetakse kõige olulisemaks väärtuseks endiselt palka. Samas on IT, panganduse, telekommunikatsiooni, tehnoloogia ja juhtimisega seotud aladel üha tähtsamaks muutumas nn pehmed väärtused ja aeg iseendale.

Osale arutelus

  • Bestsales

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

Teabevara