Mihkelson: Araabia Ühendemiraatidesse esinduse loomine eeldab EXPOl osalemist

Marko Mihkelson
Marko Mihkelson

Väliskomisjonis täna toimunud laiapõhjalisel arutelul jäi kõlama, et Laheriikide piirkonnas Eesti diplomaatilise ja majandusesinduse avamise eelduseks on Eesti osalemine Dubai EXPOl.

„Kuulates tänast arutelu võib öelda, et EXPOl osalemine on väga oluliseks eelduseks Eesti diplomaatilise ja majandusesinduse edukusele regioonis,“ ütles Mihkelson. „Sealne ettevõtluskultuur erineb meie omast ja see on paljudele uus maailm. Kui Eesti Dubai EXPOl ei osale, võib see tekitada probleeme juba kohapeal töötavatele Eesti ettevõtjatele, aga ka Eesti diplomaatilise ja majandusesinduse tegevusele Laheriikide piirkonnas.“


Mihkelsoni sõnul on vastuvõtjad andnud mõista, et nad toetavad Eesti osalemist EXPOl igati.
Komisjoni istungil toodi välja, et Eesti eksport Laheriikide piirkonda on viimastel aastatel mitmekordistunud ja näitab jätkuvalt kasvutrendi. Komisjoni esimehe sõnul on seetõttu täiesti loomulik, et Eesti rajab esinduse regiooni, kus valdav enamus Euroopa Liidu liikmesriiki on juba esindatud.

27.märtisl andis Eesti Valitsus teada, et Eesti riik Dubai maailmanäitusel oma paviljoni ei ava, selle asemel panustatakse EASi välisesinduse ja loodetavasti ka suursaatkonna avamisele Araabia Ühendemiraatidesse.

 

Osale arutelus

  • bestsales.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

Teabevara