Suveuudised: Parima käsitööõlle võistlusele esitati 30 märjukest

Pärim kästiööõlu selgub 7. juuliks
Parim käsitööõlu selgub 7. juuliks

Esimest korda toimuval käsitööõlle võistlusel osaleb tänavu 23 hobitegijat, kelle jookide seas leidus nii hapukapsamahlast kui ka maisist valmistatud käsitööõlut.

6.-7. juulini toimuval Eesti Väikepruulijate Festivalil selgub þürii ja rahvahääletuse tulemusel parim hobipruulija, kes saab endale isikliku mini-õlletehase.

Võistluse eestvedajal ja õllesommeljeel Juks Ojapervel on hea meel, et oma jooke saatsid hobitegijad nii Harjumaalt kui kaugemalt. Kergete ehk kuni 7% alkoholisisaldusega jookide võistlusklassis kandideerib kokku 20 jooki, ülejäänud 10 võistlustöö alkoholisisaldus jääb üle 7%.

“Kuulutasime võistluse välja alles kevadel ja seega oli ettevalmistusaeg üsna napp. Samas jagub þüriil sellegipoolest nüüd korralikult tööd, sest kõik võistlusele saadetud 30 jooki kvalifitseerusid ja nende seast on tarvis valida 15 finalisti, kes juulis toimuval väikepruulijate festivalil omavahel mõõtu võtavad,” selgitas Ojaperv.

Ühtekokku laekus esimest korda toimuvale käsitööõlle võistlusele jooke nii mandrilt kui ka saarelt. Kõige enam saadeti võistlustöid Tallinnast ja Harjumaalt (22), samas jõudsid mõned käsitööõlled võistlusele ka Pärnumaalt, Saaremaalt ja Ida-Virumaalt.

“Põnevate toorainete seas paistis silma näiteks mais, kuna maisiõlut Eestis väga sagedasti ei pruulita,” kirjeldas Ojaperv. “Samas olid eriliste lisandite seas ka hapukapsamahl, kasemahl ja pihlakad. Tundub, et ka kirsiõlu on eestlaste seas üha populaarsemaks muutumas, sest mitme joogi valmistamisel kasutati ka kirsse.”

Kõik võistlusele laekunud käsitööõlled jõuavad nädala lõpus Eesti tunnustatud sommeljeedest ja pruulmeistritest koosneva þürii ette, kelle poolt välja valitud 15 finalisti võtavad omavahel mõõtu 6.-7. juulini Tallinnas Balti jaama turu Õhtuväljakul toimuval Eesti Väikepruulijate Festivalil. Finaalis aitab lisaks þüriile selgitada võitjaid välja ka rahvahääletus ning parimaks tunnistatud hobitegijaid premeeritakse auhindadega Pruulmeistrite, Eesti Baarmenite Assotsiatsiooni ja restorani Platz poolt. Võistluse peaauhinnaks on uhke BulletBrew mini-õlletehas koduseks õlletegemiseks.

Rohkem infot käsitööõlle pruulimisvõistluse reeglite kohta leiab Eesti Väikepruulijate Liidu kodulehelt www.evpl.ee ja Facebooki fännilehelt.

Osale arutelus

  • bestsales.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

Tule ja ole TNT MÜÜGIHÄÄL

Manpower OÜ

22. november 2018

RICKMAN TRADE otsib EESTI TURU MÜÜGIJUHTI

Ariko Reserv OÜ

30. november 2018

Teabevara