Aira Tammemäe • 30 august 2012

Jaano Inno: lahkun Starmani müügidirektori kohalt. Miks? 

Septembri lõpus lahkub Starmanist juhatuse liige, teenindus- ja müügidirektor Jaano Inno. Väidetavalt on lahkumise põhjused isiklikku laadi. Inno kommenteerib Best Salesile lahkumise tagamaid.

Sa oled üles ehitanud tugeva ja hea sisekliimaga müügiorganisatsiooni. Miks Sa lahkud?

Organisatsiooni ja inimese arengus on erinevad etapid. Seitsme Starmanile pühendatud aastaga olen väga palju kogenud, õppinud ja koos firmaga saavutatud. Nüüd on kätte jõudnud aeg, kus ma vajan eneseteostuseks ja ka enda kogemuse efektiivseks rakendamiseks uut väljundit. Olin lahkumist juba mõnda aega ette valmistanud, et üleminek toimuks meeskonnale ja organisatsioonile tervikuna võimalikult valutult. Organisatsioonis on kinnistunud tugev kultuur ja tagatud efektiivsed protsessid. Meeskonnas on tugevad juhid, kes on valmis suuremat vastutust võtma, nad on valmis niiöelda õpetaja selja tagant välja astuma. Lisaks usun, et nii meeskond kui ka organisatsioon tervikuna vajavad uut liidrit, uut lähenemist, mis seni tehtut hoiaks, aga värske vaatega täiendaks.

Too üks näide, mille üle Sa Starmani müügiorganisatsioonile mõeldes eriti uhke oled.

Siin võiks üles lugeda pika rea saavutusi ja numbrilisi tulemusi. Kõige olulisemaks on minu jaoks aga see, et oleme Starmani müüjatest, teenindajatest ja tehnikutest suutnud luua särava, selge identiteedi ja ühtse kultuuriga meeskonna, kes on ühise eesmärgi eest väljas. Siit ei lahkuta ka rasketel aegadel. Sellise meeskonna loomine ja hoidmine on pikk töö, aga minu jaoks on just see stabiilse edu alus, mille üle uhke olla.

Kui Sa mõtled tagasi oma seitsmele aastale Starmanis… Milline oli Sinu jaoks kõige keerulisem aeg või situatsioon? Mida muudaksid, kui annaks minevikku sättida?

Kaks aastat tagasi töötasime suure koormusega, toetades inimesi, kes üleriigilise digipöörde järel oleks jäänud telepildita. Minu jaoks jäi raske otsus sellesse aega, kus meeskond oleks pidanud minema väljateenitud puhkusele. Tuli aga kavandada hoopis uus ja veel suurem väljakutse – tulime välja Eestis televisiooni- ja internetituru jaoks täiesti uue Starman Start lahendusega. Kõik see tõi kaasa tervikuna väga raske aasta, kuid ma ei muudaks seda otsust. Ka meeskonnale ja protsessidele on see raske aeg andnud tugevust ja uut kvaliteeti. Me oleme saavutajad, samas ei tee me seda iga hinnaga, vaid oskame selle käigus inimesi hoida.

Starman teatas, et Inno plaanib edaspidi pühenduda konsultatsiooni- ja koolitusärile ning mentorlustegevusele.

Jaano Inno lubas anda lähiajal Best Salesile pikema intervjuu müügijuhtimise argipäevast ja isiklikest õppetundidest.

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111