Hea müügijuht ei tule igasse ettevõttesse tööle

Hea müügiinimene on kulda väärt iga ettevõtte jaoks. Tema leidmine pole aga sugugi nii lihtne, samuti ei pruugi hea müügijuht igasse ettevõttesse tööle tahta.

Siinkohal esitan mõned lihtsad näpunäited, kuidas tegutseda selle nimel, et oma ettevõte valmis seada uue ja parima müügijuhi kaasamiseks.

1. Enne kui hakkad otsima müüginimest, ole kindel, et sa tead, mida täpselt ettevõte temalt ootab. Lahkhelid omanike ja juhtkonna tasemel toovad sageli segaduse fookustes. Hea müügijuht, kes töötab ettevõttes, kus päris täpselt ei teata, mida, miks ja kellele müüa, ei suuda näidata kiireid tulemusi. Oht on ka see, et tema müügipotentsiaal raisatakse hoopis toodete arendusse, projektide juhtimisse või turundusse ning ta fookus hajub.

2. Enne kui kaasad müügiinimese, ole kindel, et ettevõtel on ressurssi müügi arendamisse panustada. Sageli esineb juhtumeid, kus müügiinimene peab müüma, kuid ettevõttel pole tegelikult rohkem vaba tootmisvõimust, raha rahvusvahelistel kontaktüritustel osalemiseks või klientide külastamiseks.

3. Ära sea müügimehele ebarealistlikult suuri ootusi, suutamata näidata täpselt, kuidas ta nendeni peaks liikuma.  Ka parima müügiinimese omapäi jätmine viib tema fookuste hajumiseni ja tulemuslikkuse vähenemiseni.

4. Aita teha algust andes uuele müügiinimesele võimaluse harjutada mõnede olemasolevate lojaalsete klientide peal. Muidu võtab oma kliendibaasi loomine liiga kaua aega ning liiga palju kulub aega uue toote müügikogemuse tekkimisele.

5.  Küsi ja arvesta uue müügiinimese ideid ja ettepanekuid, esimesed kuud on eriti väärtuslikud, kui osatakse ettevõtet hinnata veel nö välise pilgu läbi.

Need lihtsad tõed on sageli eksimused, mis takistavad uute müügiinimeste tulemuslikku tööd ettevõttesse tööle tulemisel ning panevad nad mõtisklema uute väljakutsete otsimisele.  Hea müügijuht leiab aga uue töö palju lihtsamini kui tippjuht, teenindaja või raamatupidadaja, seega on mõtekas enne uue inimese kaasamist alati talle teadlikult töökeskkond ette valmistada. Küll ta siis juba ennast näitab!

 

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt