Tarmo Tamm • 8 juuni 2012

6 põhjust, miks müük on maailma parim töö!

Olen viimasel ajal paari otsemüügis töötava sõbra käest kuulnud, kuidas võõrad inimesed on neile valitud elukutse osas kaasa tundnud.

Samuti lugesin hiljuti Indrek Sauli arvamuslugu, kus ta võrdleb kaubanduskeskuse müügimeest kerjusega ning jagab soovitusi, millega pole reaalses elus midagi peale hakata.

Miks see mind häirib? Sest on inimesi, kelle müügikarjäär jääb välise surve ja selliste eelarvamuste tõttu lühikeseks (või alustamata). Sellest on kahju, sest mina olen arvamusel, et müük on kõige parem elukutse maailmas.

Toon välja 6 põhjust, miks ma nii arvan:

1. Müügiinimene ei jää kunagi töötaHeadest müügiinimestest on alati tööjõuturul suur puudus. Miks? Sest müük on ainus, mis toob ettevõttele raha sisse. Seega isegi keeruline olukord majanduses toob kaasa selle, et nõudlus müügiinimeste vastu kasvab.

2. Kõige universaalsem elukutseKõik on müük ja kõik müüvad - olgu selleks siis iseenda, oma toote või ideede müümine. Müügis omandatud teadmised inimpsühholoogiast aitavad paremini mõista ja motiveerida ka ennast, oma lapsi, kolleege ja töötajaid!

3. Võimalik kiirelt karjääri tehaVastupidiselt üldisele arvamusele on meil kõigil tulemuspalk hoolimata sellest, millises ametis me töötame. Müügiinimeste puhul on tulemus tavaliselt kõige lihtsamini mõõdetav. Seetõttu kajastuvad head tulemused palganumbrites kiiremini.

Isiklik areng = kasv tulemustes = kohene palgatõus

4. Ainulaadne võimalus arenguksHoolimata suurest üleüldisest vajadusest ei käsitleta traditsioonilises haridussüsteemis praktiliselt üldse selliseid teemasid nagu inimsuhted, motiveerimine ja enesejuhtimine. Ja isegi kui nende teemade kohta midagi väärtuslikku ka õpetataks, siis ainuüksi teooriast jääks väheseks – kuskil peab seda praktiseerima.

5. Tugev keskkond Öeldakse, et inimese edu määrab ära suures osas see, kui suured on teda ümbritseva keskkonna standardid. Müügiinimesed on enamasti väga tulemustele orienteeritud ja otsivad pidevalt viise, kuidas ennast ületada. Sellises keskkonnas viibides ei ole lihtsalt muud võimalust, kui vooluga kaasa minna ja ühel päeval avastada ka enda tõelised võimed.

6. MitmekülgsusKui pead suhtlema paljude erinevate inimestega, siis iga tööpäev on natuke erinev. Mind ei tohiks see enam üllatada, aga vahel võtab sõnatuks, kui palju on toredaid inimesi. Müük on ilma igasuguse kahtlusteta kõige mitmekülgsem, emotsionaalselt tänuväärsem ja sageli ka kõige humoorikam töö maailmas!

Nagu aru said, siis isiklikult olen müügitöö ja müügiinimeste suur austaja. Kui tegeled ka ise müügiga, siis roki edasi! Kui oled keegi, kes veel müügis ei tööta, kuid mõtleb, et võiks väljakutsega toime tulla, siis proovi ise ära. Ja kui arvad, et sa ei tuleks väljakutsega toime, siis seda enam pead järele proovima! 

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111