Almondi Esco • 27. veebruar 2015
Jaga lugu:

Murtud unistuste linn. Vol 4

Üks noor Eesti mees, kelle kunstnikunimi on Almondi Esco, võttis kätte ja läks veebruari alguses Hollywoodi, et üritada oma oskused maailma filmimekas rahaks pöörata. Muidugi oli tema ajastus perfektne, sest just praegu räägitakse Hollywoodis eestlastest, grusiinidest ja mandariinidest rohkem kui iial varem. Teie ees on tema neljas kogemuslugu.

UNIVERSAL STUDIOS

Kuidas see ütelus oligi, et enne tööd on ikka lõbu? Või vähemasti kuna see võiks nii olla, siis on paslik alustada ka seekord turismisoovitusega. Kuigi Universal Studios otseselt lõbustuspargi tiitlit ei kanna, siis ometi tasub sinna lõbu otsima minna ja seda just sealsete 2D, 3D ja 4D sõitude pärast. Kuigi tehniliselt pole need sõidud midagi enamat, kui hiiglasliku ekraani ees loksuvas kärus istumine, võtab selle kogemuse kõige paremini kokku Ungari filmiduo - Martin ja Kala - lause - It fucked our minds! Ja täpselt nii see oligi. Seega, kui leiate ennast kunagi Universal City's Simpsonite maja ees mõtisklemas, kas äkki see minu jaoks liiga lapsik pole, siis mõelge ümber...ei ole.

BARRETT GARESE

Töösse tagasi laskudes mahtus lõbusõitude kõrvale nädalasse ka mitu head kohtumist. Kõige erilisem nendest oli härra nimega Barrett Garese, kelle CV äärmiselt märkimisväärne on. Startinud United Talent Agency kirjaruumist asus ta vähem kui kaks aastat hiljem asutama sama ettevõtte online-osakonda, muutes sellega UTA üheks esimeseks suureks talendiagetnuuriks, kes online-talente püüdma hakkas. Pärast seda töötas ta partnerlussuhete direktorina blimp.tv’s, nõustas tippstuudioid tulevikutehnoloogia osas ja kaaslõi 100 parima äpi hulka kuulunud õlleäpi Craft Check Täna on ta launchimas oma  startup platvormi nimega The Horizon Factory, mis lubab kasutajatel endale vaid mõne sõrmeliigutusega isikliku äpi luua ja seda ükskõik millise seadme ükskõik millisele platvormile. seriaaliga välisturgu vallutama asusime. Selleks hetkeks polnud ma Linked In’i veel avastanud ja leidsin tema nime ühest vanast artiklist, mis loetles üles veebiseriaalide tipp-produtsendid Hollywoodis. Üks nendest oligi Barrett, kelle nime googeldades ma ühe emailini jõudsin ja sellele ka kirjutasin. Mu üllatus oli kaunis suur, kui umbes nädal hiljem ühel õhtul oma postkastist ta vastuse leidsin. Eriti Eesti e-kirjakultuuri taustal, kus kirjadele ei kipu vastama tihtipeale isegi asutused ja ettevõtted, kes selleks justkui kohustatud on. Aga Barrett vastas ja sisukalt. Kuigi ise ta enam veebiseriaalidega ei tegelenud, uuris ta minu eesmärkide kohta. Seejärel tõi ta põhjalikult välja minu toote miinused ja plussid ning jagas juhiseid, kuidas oleks mul kõige otstarbekam sellega edasi minna. Võin täna kindlalt väita, et ilma nende juhisteta poleks mul olnud võimalik antud seriaaliga AOL’i jõuda. 

Barrett oli esimene kontakt, kelle poole ma üle pooleteise aasta tagasi pöördusin, kui me World in Colour

Sestap oli kohtumine temaga eriline au. Kuna ta midagi oma abi eest kunagi tänutäheks ei soovinud, tõin talle kui õllesõbrale kaasa pudeli kvaliteetset eesti õlut. Barrett ütles, et ootab huviga selle proovimist. Innustasin teda seda ruttu tegema, sest ühe õlle kohta oli see üle elanud kaunis palju. Kuna tundsin Barrett’it üksnes kirjasõna läbi, olin enne kohtumist põnevil, et kas ta on ka päris elus sama äge inimene või oli see kõik fassaad. Antud juhul kirjasõna ei petnud.

Me rääkisime Eestist, Ameerikast, poliitikast, Lähis-Idast ningi isiklikest eesmärkidest. Juba mitmenda inimesena kinnitas ta seisukohta, et kõige kiirem viis USA meelelahutusturule on teenusepakkujana, sest kõik taandub lõpuks usaldusele. Ta olevad kunagi ka ise käinud suurtele stuudiotele pitchimas ühte oma seriaali ja ainus põhjus, miks see läbi ei läinud, oli fakt, et ta polnud varem suurt seriaali teinud. Sestap tegevat enamik seriaaliturule pürgivaid kodanikke stuudiotele pitche üksnes lootusega pääseda mõne jooksva seriaali juurde palgaliseks kirjutajaks. Minul soovitas ta teha sama. Mitte küll sõna-sõnalt, vaid leida just midagi, mida stuudiod täna vajavad ja seeläbi ennast usaldusväärse tegijana kehtestada. Selleks tasub aga varuda aega. Barretti sõnul tuleks arvestada ca 7-8 aastaga, enne kui keegi sinu pihta The Big Bang Theory suuruse eelarve pritsib.

Et ots lahti teha, pakkus Barrett mind mõne oma mõjuka tuttavaga kokku viia, kes mu teenuseid vajada võiks. Otseloomulikult võtsin ma sellise pakkumise rõõmuga vastu, sest kui kõrvalseisjale võib 7-8 aastat tunduda üüratult pikk aeg, siis minu positsioonilt vaadatuna taandus määramatus kauguses olev helesinine unistus vaid 7-8’le aastale.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt