Almondi Esco • 16. märts 2015
Jaga lugu:

Murtud unistuste linn Vol 6 (Lõpp)

Kaks viimast kohtumist, kus ühes ootamatult paluti näha ka tehtuid töid, mida eelnevalt ei ole küsitud ja kokkuvõte, et millal võiks näha tulemusi.

Ühes viimase postitusega pistan kaasa ka viimase turismiinfo, mille sisuks on Hollywood Walk of Fame. Suureks üllatuseks oli see äärmiselt näotu paigake. Ootasin midagi nooblit, aga tegelikkuses näeb see välja, nagu tatsaksid kergelt lehkavas turiste, hulle, hangeldajaid ja kodutuid täis Balti jaama tunnelis tuntud inimeste tähtedel. Kuna logistilistel põhjustel olime sunnitud seda tänavat külastama oluliselt rohkem kui oleksime soovinud, siis avastasime, et üks hetk, mil see nauditav on, on päiksetõus. Sattusime seda jäädvustama kahel korral ja neid hetki julgen mäletada isegi sõnaga ilus.

BUNIM/MURRAY PRODUCTIONS

Üks viimase nädala kohtumistest viis mind Bunim/Murray Productions'isse, keda peetakse reality TV formaadi pioneeriks. Just nemad on toonud meile teosed nagu Heidi Klum'i Project Runway, Paris Hilton'i The Simple Life, Kardashian'ide Keeping Up with the Kardashians ja palju muud. Meie ühisosaks sai animatsioon, mille outsourcimisest nende digitaalne üksus (BMP Digital) huvitatud oli.

Firma fuajees kohtumist oodates tabas mind huvitav tähelepanek. Tundus, et kõik inimesed, kes selles ettevõttes töötasid, olid erakordselt kaunid. Saan aru, et see võib kõlada kui madal observatsioon, aga see konsentratsioon oli tõepoolest tähelepanuväärselt suur. Ja siinkohal ei räägi ma vaid loomulikust ilust, vaid ka sellest, mida on võimalik raha eest soetada. Näiteks märkasin seal daami, kes just oma Malibu koju hakkas minema ja võin võtta mürki, et ta kulutab ainuüksi oma juustele ühes kuus rohkem kui mina teenin. Lugesin sellest välja, et selles majas tasub mul hoida enda teada, et saabusin siia ühistransprodiga.

Teades, et Hollywood on täis ebameeldivaid hullukesi, on üllatav, et minu tee siin mitte ühegagi ei ristunud. Ka Kesila Childers (Vice President, BMP Digital Media) ja John Roberts (BMP Chief Digital Officer) olid äärmiselt meeldiv punt. Tuli välja, et nagu mina, on ka John päevakajaliste mängude suur fanatt, kelle sulest on sündinud õige mitu kõnekat taiest. Kuna täna tegutseb BMP Digital peamiselt siiski videosisuga, liikusime interaktiivsetelt vetelt tagasi animatsioonide juurde. Kesila ja John andsid mõista, et neil on töös mõned animatsiooni puudutavad mõtted ja kuna neil seda in-house pole, otsivad nad selleks endale partnerit.

Ladusin seepeale lauale oma parimad kaardid ja kuigi olen oma tooteid näidanud väga paljudele tegijatele, oli see esimene kord, kui tegin seda nendega samal ajal ühes ruumis olles. Olukorda ei leevendanud ka teadmine, et see kõik võtab juhtuma linnas, kus animatsioonistuudioid on nagu liiva mererannas. Minu higiste peopesade rõõmuks nähtule piinlikku vaikust ei järgnenud. Järgnes hoopis konstruktiivne arutelu teemal, kuidas edasi minna kui edasiminemiseks läheb. Seda, kas pärast projektide eelarvete kinnitamist meie teenusepakkujana ka sõelale jääme, teab täna paraku üksnes saatus.

JUSTIN, RYAN & CINDI

Viimase kohtumisena toon välja filmitrio, keda võimalusel tutvustaksin igale indie filmitegijale. Need on näitleja/lavastaja/stsenarist/produtsent Justin Giddings, näitleja/lavastaja/stsenarist/produtsent Ryan Welsh ja produtsent Cindi Rice. Ma olen kokku puutunud nii mõnegi filmitegijaga, aga sellist lakkamatut kütet, mida antud kolmik viljeleda suudab, näen ma oma silmaga esimest korda.

Cindi't sain ma tundma poolteist aastat tagasi, kui ma portaali Virtual Pitch Fest kaudu tema produktsioonifirmale oma veebiseriaali esitasin. Kuna Cindi tegutses poliitikast kauges sfääris, jäi koostöö antud korral soiku. Läinud suvel sain ma temalt aga kirja, kus ta teatas, et on koos oma kahe  sõbraga tegemas uut sci-fi filmi Outpost ja koguvad selle jaoks Indiegogo platvormil raha. Need kaks sõpra olidki Justin ja Ryan. Viskasin neile tühise viieka, aga sain vastu hindamatu kogemuse. Seda, kuidas need kaks venda toetuste nimel tööd tegid, ei anna paraku hookogujatega meie Hooandjas isegi halva ilmaga võrrelda. Justin ja Ryan töötasid sõna otseses mõttes iga dollari eest, skoorides kampaania lõpuks ümmargused 50 tonni.

Peagi sain aru, et see energia polnud neil harukordne nähtus antud ürituse jaoks. Nende facebooki seina vaadata, on nagu vaadata kuulipildujat, mis järjest erinevaid projekte välja laseb. Ei mingit pausi, ei mingit kõhklust - konstantne tulistamine. Ilmestagu seda siis või fakt, et enne kui Outpost film väljagi on tulnud, on filmitriol soolas juba kolme milline õudusfilm Puerto Rico junglis.

Tänu soodsale juhusele ja Cindi osavale manageerimisvõimele õnnestus mul filmitrioga kohtuda tema tervikus. Maailma kõige väiksema laua ümber istudes rääkisime filmidest, koertest, Eestist ja tulevikust. Andsin kõik, et ennast selle tulevikuga siduda, sest sellise energia tuules, mis nende purjeid paisutab, tundub isegi kõige kuldsem horisont sõrmeotstega katsutav.

KOKKUVÕTE

Ja sellised saidki minu kuus nädalat murtud unistuste LA's. Suur tänu kõikidele, kes võtsid seda teekonda kaasa teha ja kui mitte enne, siis umbes 7-8 aasta pärast võiks tulla ka järjelugu, mis annaks vastuse küsimusele, kas see retk oli siis läbikukkumine või mitte!

 

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt