Jaga lugu:

UUS FILMIBLOGI: Peab nägema! - “Peaceful Warrior”

Kaido Pajumaa, motivaator.ee meeskonnakoolitaja
Kaido Pajumaa, motivaator.ee meeskonnakoolitaja  Foto: Erakogu

Tänasest käivitub Bestsales’is uus inspireeriv müügiteemaline filminurk, kus müügijuhid, -koolitajad ja -gurud soovitavad filme, mis nende silmis peaksid kuuluma iga müügiinimese filmivaramusse. Igareedese rubriigi avab Motivaator.ee meeskonnakoolitaja Kaido Pajumaa ja räägib, miks Victor Salva “Peaceful Warrior” peaks leidma koha Sinu “peab nägema” riiulil.

 

Tõeline vabadus on vabadus ületada kõik oma piirid

Mida sa oma elult soovid? Mis on sinu tänane suur eesmärk, mille nimel oled sa valmis kõik muu ohverdama? Oled sa üldse kunagi selle peale sellisel viisil mõelnud?

Dan Millman, kelle üleelamistest inspireerituna üks minu lemmikfilme „Rahumeelne sõdalane“ vändatud on, teadis täpselt, mis tema suureks eesmärgiks oli – võita sportvõimlemise olümpiakuld. Selle eesmärgi nimel oli see noor mees valmis kõigeks.

Tegelikult oli Millmanil vedanud, sest tal olid antud eesmärgi saavutamiseks olemas kõik eeldused – väga hea füüsiline vorm, rikkad vanemad, kes tema püüdlusi toetasid ning atraktiivne välimus, mis temast ka ülikoolis populaarse atleedi tegi. Kuid ehk saidki kõik need positiivsed eeldused talle saatuslikuks?

Elus ei lähe kõik nii nagu planeerime

Üks olulisemaid õppetunde, mida nimetatud filmist sain, oli mõistmine, et asjad ei pruugi alati minna planeeritud viisil. Isegi kui me peame ennast suurepäraseks sportlaseks, näitlejaks, müügimeheks või juhiks, on meie ümber liigagi palju määramatust, et täpselt teada, kuidas oma suure eesmärgini jõuda. Jah, muidugi võime endast alati parima anda, et tulemused meie ootustele vastaksid, aga alati on meie ja eesmärgi vahel distants, mille ületamist justkui mingid määramatud jõud takistada püüavad.

Nii juhtus ka Dan Millmaniga. Vaatamata tema suurepärastele eeldustele jõuda olümpiale, saatis teda ebaõnn (mis täpsemalt, vaata filmist), mis kogu tema elu pahupidi pööras. Ja alles sel hetkel tema tegelik areng algas.

Plaanide muutus pani noormehe esimest korda mõtlema motiivide üle, miks ta midagi oma elus tegemas oli ja mis teda tegelikult selleks motiveeris. Oli selleks uhkus? Oli selleks vajadus tõestada midagi? Oli selleks soov jätkata oma edukat eluteed, kus kõik teised teda imetlesid ja kadestasid?

Kohtumine egoga

Mõnikord juhtubki nii, et ehitame aastaid üles oma vundamenti, mille elu ühe sekundiga purustab. Ja alles siis saab meie tõeline olemus ilmneda – kas anname alla või jätkame? Need on hetked, mil kohtume esmakordselt näost näkku oma Egoga ja seisame küsimuse ees, kes võidab – kas meie või meie Ego?

Dan Millman seisis „Rahumeelses sõdalases“ ühel hetkel täpselt samas olukorras. Kunstiliselt vägagi inspireerivalt esitatud kohtumine Egoga lõppes vabanemisega kõikidest senistest piirangutest, mille sageli endale oma peas seadnud oleme. Usk sellesse, mis on või mis ei ole võimalik, määrab lõpuks selle, mis on või mis ei ole võimalik.

Täpselt sama kehtib ka müügiinimese igapäevaste valikute kohta. Tõenäoliselt enamus Eesti firmades töötavatest müügiinimestest ei ole endale eesmärgiks seadnud mingil alal olümpiamängudele jõuda, kuid teatud mõttes oleme samadel mängudel kogu aeg. Küsimus on vaid, missugused piirangud endale nende mängude võitmiseks oma peas seadnud oleme.

Kaasaegne neuropsühholoogia väidab, et aju ei tee vahet, kas kogeme midagi päriselt või kujutame seda ainult ette. Ettekujutlusel ei ole aga ju piire. Iseenda motiveerimiseks võime end ettekujutada nii lihtsaks müügimeheks kohalikus tootmisfirmas kui ka olümpiasangariks järgmistel mängudel. Küsimus on vaid, mis annab sulle rohkem kütust edasi liikumiseks? Ja kas sa oled päriselt valmis oma piiridest väljuma, et midagi täiesti uut teha, täiesti uuel viisil mõelda ja täiesti uut saavutada?

Vaata filmi treilerit siit:

Kaido Pajumaa on meeskonnakoolitaja, kelle peamine fookus on meeskondade ühtsustunde suurendamisel, enesemotiveerimisel ja töötajate mitterahalisel motiveerimisel. Oma igapäevatöös aitab ta erineva valdkonna müügitiimidel meeskondlikku koostööd suurendada ja meeskonnatööd pärssivat individualismi vähendada. Loe rohkem Motivaator.ee'st

Kaido Pajumaa on meeskonnakoolitaja, kelle peamine fookus on meeskondade ühtsustunde suurendamisel, enesemotiveerimisel ja töötajate mitterahalisel motiveerimisel. Oma igapäevatöös aitab ta erineva valdkonna müügitiimidel meeskondlikku koostööd suurendada ja meeskonnatööd pärssivat individualismi vähendada. Loe rohkem Motivaator.ee'st

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt