31 juuli 2015

PEAB NÄGEMA! - “Searching for Sugar Man”

Anu Veermäe-Kaldra, filmilevitaja ja produtsent  Foto: Erakogu

Selle nädala “peab nägema” filmi toob teieni eesti filmilevitaja ja produtsent Anu Veermäe-Kaldra, kelle valik langes üliinspireeriva dokumentaalfilmi “Searching for Sugar Man” kasuks, mis paneb sind taas uskuma muinasjutte.

Oscariga pärjatud dokumentaalfilm "Suhkrumeest otsides" (origin. SEARCHING FOR SUGAR MAN) võib esmapilgul tunduda kummaline valik turunduse ja müügi kontekstis "must see" filmiriiulisse, aga minule kui algajale filmilevitajale miniatuursel eesti turul oli see film aastal 2013 suureks inspiratsiooniallikaks.

Leia oma publik

Film on hea näide sellest, kuidas sinu loomingule (või tootele) võib tegelikult unistustest suuremgi austajaskond leiduda, ainult kuidas see sihtgrupp üles leida? Tänu kahele tulihingelisele fännile, kes alustasid legendaarse muusiku kohta info otsinguid, jõudis uskumatult helge ja ilus lugu läbi filmi kinolinale. See film laiendas minu arusaama turust ja tema võimalustest, sisendas usku, et oma publik tuleb lihtsalt üles leida ja taaselustas minus väikese muinasjuttude armastaja.

Filmid on inspiratsioon

Filmide vaatamine on minu jaoks väga inspireeriv. Hea müügiinimene käib tihti kinos ja viib kinno ka oma kallima, sõbrad, lapsed, äripartnerid ja kolleegid, sest kinos filmi vaatamine on stressi alandav vaheldus igapäeva rutiinile ja ei kurna täiendavale suhtlemisele kuluva energiakaoga. Garanteeritult tulevad kõik kinosaalist välja oma muljetega ja leiavad õhtuseks suhtlemiseks teemasid jagamiseks nähtud filmist.

Kinoskäik toimib nii meelelahutuse kui ühistegevusena, ent suurepärane müügininimene teab, et filmi vaadates ammutab ta ka samas inspiratsiooni oma tööks. Romantilised komöödiad võivad inspireerida naiste maailmast paremini aru saada, action-krimi-märulid jälle meeste maailma sisse elamast ja suur osa kunstist ehk ongi meestega naistest ning naistega meestest rääkimine.

Teravamatest komöödiatest saab ammutada parimaid kilde, mida nii sõprade kui koostööpartneritega suheldes lakmuspaberina kasutada või sarnastes elusituatsioonides naljaks pöörata. Ja kui juhtub tõepoolest film, mis kuidagi ei kõneta, siis võib alati jälgida product placement’i kohti ja mõelda, kuidas seda ise saaks veel paremini teha.

Suurem kui Elvis

"Suhkrumeest otsides" on aga mitmel tasandil tähelepanuväärne, sündantsoojendav ja uskumatu tõsielulugu mehest, kes omal maal on täiesti tundmatu müüriladuja ning teises maakera otsas kuulsam kui Elvis Presley. Müstilisi teid pidi jõudis tema muusika Lõuna-Aafrikasse, kus vorbiti lugematul hulgal plaate ja mehest sai inspiratsiooniallikas mitmetele generatsioonidele ning kultusartist aastakümneteks.?

Vaata filmi treilerit siit:

Anu Veermäe-Kaldra on eesti filmilevitaja ja -produtsent, kelle käe all on valminud mitmeid kohalikke ja rahvusvahelisi filmiprojekte. Täna tegeleb Anu aktiivselt ka põnevate filmide toomisega Eesti kinopublikuni ja selle kohta saate lähemalt lugeda SIIT.

Autor: Anu Veermäe-Kaldra

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111