Almondi Esco • 27 juuli 2015

Toimetaja blogi: Õpi varastama aega

Almondi Esco, Bestsales.ee juht  Foto: Scott Coblio

Kapitalistlikus masinas on lihtne tekkima olukord, kus eesmärkide nimel üritatakse gaasipedaali põhja sõtkudes rohkem ära teha. Tulemus sellele on aga tihti hoopis vastupidine ja lõpeb terve masina läbipõlemisega.

Võtame lihtsa näite. Sa tahad teha rohkem müüki. Üks lihtne võimalus selleks on teha rohkem kõnesid. Kuna päevas on aga üksnes 24 tundi, põrkud sa varem või hiljem kokku probleemiga, milleks on sinu maksimumlimiit. Ja iga masin, mis töötab kestvalt maksimumpööretel, lõpetab paraku alati ühtmoodi - läbipõlemisega. Kuid sellele probleemile on õnneks lahendus ja see on oskus varastada aega.

Toores jõud või efektiivsus

Küsi endalt, mis on tähtsam - kas teha päevas rohkem müügikõnesid või teha sama arv kõnesid, mida teed täna, lühema ajaga. Kuigi esmapilgul võivad need tunduda üks ja sama, on need lahendused erinevad nagu öö ja päev. Nimelt kui esimene toetub toorele jõule ja võimele seeläbi kauem vastu pidada, toetub teine variant hoopis millelegi paremale, mille nimi on efektiivsus.

Varasta aega

Jah, vahel on ka toorest jõudu vaja ja teinekord see ongi lühiajaliselt ainus asi, mis aitab. Pikaaegsetest eesmärkidest rääkides on aga siiski efektiivsus just see, mis viib su sihile. Selle asemel, et ennast pidevalt rihmaks tõmmata, proovi leida hoopis võimalusi, kuidas aega juurde võita. Ära keskendu sellele, et teha rohkem, vaid sellele, et teha vähemaga rohkem ja küsi endalt iga päev, mida sa saad teha selleks, et oma päevaeesmärgid kiiremini täita? Milliseid kurve saad sa sirgeks lõigata ja mida üldse ära jätta?

Potentsiaalne dekadents? 

Skeptikud ilmselt näevad siin otseteed dekadentsini ja siin on tõepoolest oma oht olemas. Kui kurvide sirgeks sõitmine tuleb kvaliteedi arvelt, pole tulemus pikaaegsete eesmärkide seisukohalt sugugi parem, kui täisvõimsusel rassimine. See, mida mina antud juhul silmas pean, on aga just kompromissitu efektiivsus, mille puhul ei kahane ei kvaliteet ega eesmärk, vaid üksnes selleni jõudmiseks kuluv aeg.

"Must have" juhiomadus

Eriti oluliseks pean ma seda oskust juhtide puhul ja sedavõrd palju, et oskus tõmmata tempot maha kuulub minu top kolme "must have" juhiomaduse hulka. Põhjus selleks peitub asjaolus, et enamasti on just juhid need, kes oskamatusest eesmärkidele efektiivselt läheneda oma meeskonnad võhmast tühjaks jooksutavad. Ja kuigi lühiajaliselt võib see tulemusi anda, pole see pikas perspektiivis kasulik ei töötajale, juhile endale ega ka tervele firmale.

Seega soovitan teha omale ajavargusest alati eesmärgi number üks ning saada selles meistriks, sest lõppeks on nii ja ainult nii sul aega, et saavutada kõike, mida soovid.

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111